امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سومین حرم اهل بیت (ع) باید با تأسیس «جامعه القرآن» ها، ناشر فرهنگ قرآنی باشد.

سومین حرم اهل بیت (ع) باید با تأسیس «جامعه القرآن» ها، ناشر فرهنگ قرآنی باشد.
حجت‌الاسلام «سیدمحمدمهدی طباطبایی» استاد قرآن و بنیانگذار و مدیر مؤسسه «جامعه القرآن‌الکریم» به همراه فرزند برومندشان حجت الاسلام دکتر سید محمد حسین طباطبایی در دیدار با رییس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن اشاره به ظرفیت های مذهبی و معنوی شیراز گفت: این شهر با دو میلیون نفر جمعیت، تنها یک «جامعه القرآن» دارد.
در دیدار رییس شورای اسلامی شهر شیراز با بنیانگذار و مدیر مؤسسه «جامعه القرآن‌الکریم» تأکید شد

سومین حرم اهل بیت (ع) باید با تأسیس «جامعه القرآن» ها، ناشر فرهنگ قرآنی باشد
 
 حجت‌الاسلام «سیدمحمدمهدی طباطبایی» استاد قرآن و بنیانگذار و مدیر مؤسسه «جامعه القرآن‌الکریم» به همراه فرزند برومندشان حجت الاسلام دکتر سید محمد حسین طباطبایی در دیدار با رییس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن اشاره به ظرفیت های مذهبی و معنوی شیراز گفت: این شهر با دو میلیون نفر جمعیت، تنها یک «جامعه القرآن» دارد، اما با همت و همکاری مسؤولین و خیرین، سومین حرم اهل بیت (ع) که مهم ترین مرکز گردشگری مذهبی و معنوی بعد از مشهد و قم می باشد، می تواند با تأسیس «جامعه القرآن» ها ناشر فرهنگ قرآنی به دیگر شهرها و حتی کشورها باشد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، وی با بیان این مطلب که در حال حاضر 700 شعبه «جامعه القرآن» در شهرهای مختلف کشور تأسیس شده است اظهار داشت: در بسیاری از شهرستان‌ها ابتدای کار، نه بودجه داشتیم و نه یک وجب فضا اما با لطف خدا پس از مدت کوتاهی با کمک‌های سرشار خیّران و مسئولان چندین بنا و ساختمان احداث کردیم که به تربیت فرهیختگان قرآنی و گسترش آموزه های این کتاب آسمانی می پردازند.
بر اساس این گزارش، رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این دیدار ضمن تأکید بر ظرفیت های بالقوه شهر شیراز در مسایل مذهبی، گفت: شیراز نه تنها به عنوان مرکز یک استان پهناور، بلکه به عنوان مرکز منطقه جنوب کشور همچنین سومین حرم اهل بیت (ع) جایگاه ویژه ای دارد که مسؤولین باید با حساسیت بیشتری به آن نگاه کنند. مهندس غلام مهدی حقدل با اشاره به افزایش تهاجم فرهنگی دشمنان همچنین فعالیت فرقه های ضاله با استفاده از شرایط فعلی کشورهای اسلامی، خاطرنشان ساخت: تهاجم فرهنگی، تلاش دنیای غرب و شرق برای محو کردن تفکر شیعی است و در مقابله با این اقدام، هیچ کاری همچون فعالیت های قرآنی و ریشه ای جواب نمی دهد. وی شورای شهر شیراز را شورایی مؤمن و معتقد دانست و گفت: کمیسیون فرهنگی شورا، از هر پیشنهادی که موجب ارتقای جایگاه فرهنگی شیراز و ترویج فرهنگ قرآنی شود، استقبال می کند. مهندس حقدل خاطرنشان ساخت: شیراز نه تنها همواره خاستگاه علما، فضلا، روحانیون و شخصیت های بزرگ اسلامی چون سومین شهید محراب بوده است بلکه مهد خیرین بزرگ نیز می باشد که آبادانی شهر، رفع کمبودها و رفاه شهروندان از دغدغه های ارزشمند همیشگی انهاست. از سوی دیگر همه دستگاه ها و نهادهای شهر شیراز و استان فارس توان اجرایی و ظرفیت روحی انجام اقدامات معنوی و قرآنی را دارند. از این رو اولین گام های احداث شعب دیگر «جامعه القرآن» در راستای نشر فرهنگ قرآنی در استان فارس و شهر شیراز، با برگزاری جلساتی با نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس، استاندار، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و دیگر مسؤولین ارشد شهری و استانی برداشته خواهد شد.

۱۳۹۳/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما