امروز: یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دفاع مقدس بسیاری از ارزش های فراموش شده اسلامی را احیا کرد

دفاع مقدس بسیاری از ارزش های فراموش شده اسلامی را احیا کرد
همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس، شورای اسلامی شهر شیراز از تنی چند از رزمندگان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس در سپاه فجر استان فارس، تجلیل کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس در صحن شورای شهر:
دفاع مقدس بسیاری از ارزش های فراموش شده اسلامی را احیا کرد

همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس، شورای اسلامی شهر شیراز از تنی چند از رزمندگان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس در سپاه فجر استان فارس، تجلیل کرد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس ضمن حضور در شصت و یکمین جلسه شورای شهر که همزمان با اولین روز هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: دفاع مقدس و روحیه ایثار حاصل از آن بود که ظرفیت اندیشه ایرانیان را افزایش و قلبشان را وسعت داد.
سرهنگ سعید کوشکی افزود: دفاع مقدس که یکی از پرهزینه‌ترین و طولانی‌ترین جنگ‌های منطقه بود تنها در مسائل مرتبط با خاک خلاصه نمی‌شد بلکه برای استقرار فرهنگ دینی و دفاع از ارزش‌ها بود و از این رو بسیاری از ارزش های فراموش شده اسلامی را احیا کرد.
وی با بیان این مطلب که جنگ هشت ساله ایران اسلامی، تمایزهای بسیاری با دیگر جنگ ها داشت اظهار داشت: دفاع مقدس تنها جنگی بود که برخلاف جنگ‌های گذشته هر دو بلوک و قطب‌های شرق و غرب در یک‌ طرف معادله و علیه ایران اسلامی بودند. سرهنگ کوشکی ادامه داد: نکته دیگری که جنگ ما را متمایز می‌کند این است که برای نخستین بار ایران به یک پیروزی قاطع برای پیشبرد اهداف، فرهنگ، ارزش‌های خود در سطح منطقه دست یافت که اگر جنگ را با این پیروزی قاطع به اتمام نمی‌رساندیم حقانیت و مشروعیت ما تثبیت نمی‌شد.
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس با اشاره به این‌ که جمهوری اسلامی یکی از 10 قدرت هسته‌ای جهان و از کشورهای پیشرو در بحث نانو، انرژی هسته‌ای و ... است و در رتبه علمی نیز جایگاه پانزدهم را دارد، خاطرنشان ساخت: تمام این‌ها مدیون آن روحیه ایثار سال های جنگ است و شورای شهر باید ضمن محافظت از این روحیه در راستای ترویج و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت بکوشد.

۱۳۹۳/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما