امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شصت و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شیراز

شصت و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شیراز
اعضای شورای شهر شیراز در شصت و یکمین جلسه علنی خود مصوب کردند که شهرداری شیراز ظرف مدت سه ماه مطالعات لازم برای راه‌اندازی میدان‌های میوه و تره‌بار، راه‌اندازی حداقل 10 فروشگاه زنجیره‌ای، ایجاد رستوران‌های زنجیره‌ای ...
اعضای شورای شهر شیراز در شصت و یکمین جلسه علنی خود مصوب کردند که شهرداری شیراز ظرف مدت سه ماه مطالعات لازم برای راه‌اندازی میدان‌های میوه و تره‌بار، راه‌اندازی حداقل 10 فروشگاه زنجیره‌ای، ایجاد رستوران‌های زنجیره‌ای در کلیه بوستان‌ها همچنین ایجاد بازارهای تخصصی در زمینه فروش مصالح ساختمانی، آهن‌آلات، فرش، صنایع دستی و غیره با مشارکت بخش خصوصی را انجام دهد.
رئیس شورای شهر هدف از اجرای این مصوبه را کسب درآمدهای پایدار برای شهرداری عنوان و اظهار کرد: شورا به دنبال احیای نقش شیراز به عنوان قطب بازرگانی جنوب کشور است و در این راستا ایجاد فروشگاه‌های کوچک یا رقابت شهرداری با بخش خصوصی مدنظر نیست بلکه کار برنامه بلندمدت است.
انعقاد تفاهم‌نامه بین شهرداری و سازمان همیاری شهرداری‌ها جهت اجرای سامانه مکانیزه کنترل پارک حاشیه‌ای و پرداخت الکترونیکی و همچنین نورپردازی و زیباسازی پروژه‌ها و کلیه ساختمان‌های شهرداری از دیگر مصوبات شورای شهر شیراز بود.
در ادامه جلسه مصوب شد که یک باب منزل مسکونی متعلق به شهرداری به مساحت 160/15 مترمربع جهت الحاق به مسجد ظهراب‌بیگ واقع در خیابان لطفعلی‌خان زند با حفظ مالکیت شهرداری به منظور حفظ توسعه فضای سبز و احداث حسینه به مسجد واگذار شود.
همچنین ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، به منظور ارزش نهادن به یاد و خاطره رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس  از 9 نفر از اعضا و کارکنان شورای شهر همچنین مدیران مجموعه شهرداری که بیشترین سابقه حضور را در جبهه های جنگ داشتند، تجلیل به عمل آمد.
۱۳۹۳/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما