امروز: یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

برنامه های یادروز حافظ باید متناسب با شأن این شخصیت ادبی و جایگاه شهر شیراز برگزار شود

برنامه های یادروز حافظ باید متناسب با شأن این شخصیت ادبی و جایگاه  شهر شیراز برگزار شود
رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این درخواست که برگزاری برنامه‌های یک روز از ایام یادروز حافظ، به طور کامل بر عهده شهرداری قرار گیرد اظهار داشت:
رییس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز:
برنامه های یادروز حافظ باید متناسب با شأن این شخصیت ادبی و جایگاه شهر شیراز برگزار شود

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این درخواست که برگزاری  برنامه‌های یک روز از ایام یادروز حافظ، به طور کامل بر عهده شهرداری قرار گیرد اظهار داشت: برنامه های این یادواره باید در خور و متناسب با شخصیت ادبی خواجه حافظ و جایگاهی که شهر شیراز در عرصه های ملی و بین المللی دارد، برگزار شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر پارسایی در جلسه کمیسیون گردشگری شورا که با حضور معاون فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری و فعالان و مشاوران حوزه گردشگری برگزار شد، اظهار داشت: شهرداری یک روز از 10 روز ایام بزرگداشت حافظ را بر عهده گیرد و این یک روز را به نحوی برگزار کند که سایر دستگاه‌ها نیز به اجرای مناسب‌تر و در خور شأن برنامه‌ها ترغیب شوند و شاهد تکرار مکررات سال های گذشته نباشیم. وی مدیریت واحد شهری را حلقه گمشده توسعه شهری و اجرای درست برنامه های مختلف فرهنگی دانست و  افزود: ما نخواسته‌ایم که مانند شهرهای جهان، کلید شهر را در اختیار شهردار بگذارند اما بدون شک اجرای درخور برنامه‌ها تنها با حضور و هماهنگی بین نهاد مدیریت شهری و دستگاه‌های فرهنگی محقق می‌شود.
دکتر پارسایی خاطرنشان ساخت: ما از نماینده ولی‌فقیه در فارس که بارها در خطبه‌ها از صنعت گردشگری حمایت کرده‌اند و همین‌طور استاندار فارس کمال قدردانی را داریم و امید داریم بتوانیم با این حمایت‌ها به‌تدریج از شعار فاصله گرفته و اهداف گردشگری را محقق سازیم. رییس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز گفت:  در فرصت باقی‌مانده اگر مسؤولان ارشد استان، ادارات و دست‌اندرکاران را موظف کنند که تکالیف خود را به درستی انجام دهند می‌توانیم امید داشته باشیم که یادروز امسال به ‌گونه‌ای متفاوت و غیر کلیشه‌ای برگزار شود. پارسایی اظهار داشت: اگر بزرگانی مانند حافظ یا سعدی را استان‌های دیگر کشور داشتند بدون تعارف در ابعادی کلان از آن استفاده می‌بردند. در دنیا ایران را به غنای فرهنگ و بزرگان و مفاخر آن می‌شناسند و بسیاری از بزرگان شرق و غرب جهان به بزرگان ما ادای احترام می‌کنند. می‌توان با برنامه‌ریزی کاری کرد که در ابتدا خود مردم این بزرگان را تا حد ممکن بشناسند و آن‌گاه آنها را به جهانیان شناساند. وی یادآور شد: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دید بازی نسبت به این ایام دارد و در این زمینه اگر انسجام و یکپارچگی در زمینه برنامه‌ها لحاظ شود به طور قطع موفقیت بیشتری نصیب شهر و استان فارس می‌شود و از این طریق رونق گردشگری این شهر رقم می‌خورد که رفع بیکاری و رونق اقتصادی را در پی دارد.
۱۳۹۳/۰۷/۰۵ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما