امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

افزایش جمعیت جوان و بارور در گرو بازگشت به سبک زندگی اصیل ایرانی- اسلامی است

افزایش جمعیت جوان و بارور در گرو بازگشت به سبک زندگی اصیل ایرانی- اسلامی است
همزمان با روز جهانی کودک، همایش علمی «شیب نزولی جمعیت و بحران سالمندی» برای زنان شاغل در مجموعه شهرداری برگزار شد.
  • افزایش جمعیت جوان و بارور در گرو بازگشت به سبک زندگی اصیل ایرانی- اسلامی است
همزمان با روز جهانی کودک، همایش علمی «شیب نزولی جمعیت و بحران سالمندی» در شیراز برگزار شد
زهرا یقطین عضو شورای اسلامی شهر:

افزایش جمعیت جوان و بارور در گرو بازگشت به سبک زندگی اصیل ایرانی- اسلامی است

همزمان با روز جهانی کودک، همایش علمی «شیب نزولی جمعیت و بحران سالمندی» برای زنان شاغل در مجموعه شهرداری برگزار شد. زهرا یقطین، عضو شورای اسلامی شهر شیراز در این همایش با اشاره به كاهش رشد جمعيت و نرخ باروري در كشور اظهار داشت: طی دهه اخیر، با تغییراتی که در روند باروری و تولید نسل در کشور روی داده است، تعداد خانواده‌هاي تک‌فرزند یا بدون فرزند افزايش يافته، سن ازدواج بالا رفته و جمعيت کشور رو به سالمندی است. به گزارش روابط عمومی شورا، مهندس یقطین با بیان این مطلب که اقتدار یک کشور با جمعیت جوان و بارور آن رابطه مستقیم دارد، افزود: این افزایش جمعیت و اقتدار، در گرو بازگشت به سبک زندگی اصیل ایرانی- اسلامی است. از این رو تدوين و اجراي موفق يک سياست جمعيتي از ضرورت های قابل توجه می باشد.
رییس کمیته بانوان شورا خاطرنشان ساخت: تدوین سیاست های کاربردی براي افزايش سطح باروري متکي به ارتقاء شناخت سياستگزاران از رفتارها، ترجيحات و نيات باروري زوج‌هاي جوان و خانواده هاست. در این راستا کمیته بانوان شورای اسلامی شهر شیراز با تصویب طرح بررسی عوامل تاثیرگذار بر کاهش نرخ باروری، پژوهشی تخصصی در بین زنان شاغل در مجموعه شهرداری انجام داد و پس از تحلیل سنجش های صورت گرفته، همایش «شیب نزولی جمعیت و بحران سالمندی» را در دو بخش آگاه سازی عمومی و ضرورت توجه به کاهش جمعیت به عنوان یک واقعیت پیش رو، همچنین ارائه مباحث روانشناسی و تربیتی و راهکارهای ارتباط مؤثر و سالم در راستای افزایش آرامش روحی- رونی زنان و سلامت باروری و فرزند آوری زنان برگزار کرد. مهندس یقطین، فشار و
استرس های ناشی از محیط کار را مهم ترین عامل ارائه شده از سوی زنان کارمند برشمرد و اظهار داشت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری «زن، مدیر خانواده و مایه‌ى آرامش خانه است؛ بنابراین اگر خود زن از آرامش روانى و روحى برخوردار نباشد، نمی تواند این آرامش را به خانواده بدهد» از این رو تغییر سبک زندگی در راستای بازگشت به الگوي خانواده‌ اصيل ايراني- اسلامی می تواند مناسب ترین راهکار در اجرای موفق سیاست های ابلاغی جمعیت باشد که در این راستا آگاه سازی و ایجاد زیرساخت های اقتصادی و ارائه تسهیلات مناسب جهت افزایش جمعیت باید مورد توجه و بررسی ویژه قرار گیرد.
۱۳۹۳/۰۷/۱۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما