امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تصویب طرح برون سپاری صدور پروانه ساختمانی، نیازمند عنایت و همراهی استاندار است

تصویب طرح برون سپاری صدور پروانه ساختمانی، نیازمند عنایت و همراهی استاندار است
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: تصویب طرح برون سپاری صدور پروانه به دفاتر مهندسی، نیازمند عنایت ویژه و همراهی استاندار محترم است تا روند بررسی و تأیید آن تسریع یابد.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز:
تصویب طرح برون سپاری صدور پروانه ساختمانی، نیازمند عنایت و همراهی استاندار است

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: تصویب طرح برون سپاری صدور پروانه به دفاتر مهندسی، نیازمند عنایت ویژه و همراهی استاندار محترم است تا روند بررسی و تأیید آن تسریع یابد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز مهندس سید محمدرضا دیهیمی اظهار داشت: همزمان با آغاز به کار دور چهارم شورا به دلیل اهمیت تسریع و تسهیل در امور شهروندان، طرح برون سپاری خدمات شهرداری در زمینه صدور پروانه به دفاتر مهندسی تدوین و تمامی نرم افزارها و سخت افزارهای مربوطه تهیه شده است. وی با بیان این مطلب که مراحل بررسی طرح در شورا و فرمانداری طی شده است، خاطرنشان ساخت: روند تصویب طرح هم اکنون در واحد فناوری استانداری متوقف شده است که در این راستا از استاندار محترم تقاضا داریم با همدلی همیشگی خود و با رویکرد مثبتی که به افزایش رفاه شهروندان دارند، نسبت به تأیید سریع تر طرح و راه اندازی آن مجموعه شورا را یاری رسانند.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی افزود: با اجرای این طرح شهروندان به جای مراجعه به 10 منطقه شهرداری می توانند از طریق بیش از 200 دفتر مهندسی در نقاط مختلف شهر امور مربوط به استعلامات و صدور پروانه ساختمانی را انجام دهند. مهندس دیهیمی تسریع در ارائه پاسخ استعلامات، کاهش ضریب خطا، کاهش سفرهای متعدد درون شهری و مراجعات شهروندان را از مهم ترین مزیت های طرح دانست و گفت: به منظور شناخت مشکلات و نواقص طرح، در حال حاضر دفاتر مهندسی شهرداری منطقه 10 به صورت پایلوت راه اندازی شده اند. وی با بیان این مطلب که اجرای طرح برون سپاری مصداق کامل تأکیدات حضرت امام و مقام معظم رهبری مبنی بر سپردن کار مردم به خود آنهاست، اظهار داشت: این طرح در برخی کلانشهرهای کشور همچون تهران، مشهد و تبریز اجرا شده و پیامدهای مثبتی داشته است که می توان از آنها الگو برداری کرد.
۱۳۹۳/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما