امروز: شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مسؤولین تلاش کنند تا رحمت الهی به زحمت مردمی تبدیل نشود

مسؤولین تلاش کنند تا رحمت الهی به زحمت مردمی تبدیل نشود
رییس کمیسیون تلفیق و هماهنگی دستگاه ها در شورای اسلامی شهر شیراز با گرد هم آوردن دستگاه های اجرایی و خدمات رسان شهری، ضمن اشاره به آغاز فصل بارندگی ها، تأکید کرد: مسؤولین تمام تلاش خود را به کار بندند تا بارش هایی که نشان رحمت الهی است تبدیل به زحمت نشود.
کمیسیون تلفیق شورا، دستگاه های اجرایی و خدماتی شهر را برای آمادگی فصل بارش، گرد هم آورد
مسؤولین تلاش کنند تا رحمت الهی به زحمت مردمی تبدیل نشود

رییس کمیسیون تلفیق و هماهنگی دستگاه ها در شورای اسلامی شهر شیراز با گرد هم آوردن دستگاه های اجرایی و خدمات رسان شهری، ضمن اشاره به آغاز فصل بارندگی ها، تأکید کرد: مسؤولین تمام تلاش خود را به کار بندند تا بارش هایی که نشان رحمت الهی است تبدیل به زحمت نشود. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، محمدتقی تذروی در جلسه ای که با حضور مسؤولین و نمایندگان شرکت های توزیع برق، گاز، آب و فاضلاب، مخابرات، نیروی انتظامی، شهرداری های مناطق10 گانه، ستاد بحران، صدا وسیما و ... به منظور آمادگی کامل جهت پیش گیری از خسارات احتمالی در زمان بارش ها، برگزار شد اظهار داشت: بارش برف سال گذشته کوله باری از تجربه برای مدیریت شهری به همراه داشت که اگر برخی پیش بینی ها در زمان مناسب توسط نهادهای اجرایی و خدمات رسان صورت گرفته بود و اتفاقات ناخوشایند در برخی مناطق و محلات رخ نمی داد، بارش برف پس از سال ها خشکسالی می توانست خاطره ای شیرین و به یادماندنی برای مردم به جا بگذارد. وی ضمن تأکید بر نقش شهروندان در پیش گیری از بحران و کاهش خسارات احتمالی آن، خاطرنشان ساخت: به کارگیری بخش خصوصی به منظور افزایش توان خدمات رسانی دستگاه های مختلف از جمله شرکت توزیع برق و ایجاد پدافند غیرعامل در مجاورت مراکز حساس همچون ایستگاه های تأمین آب شرب، خرید تجهیزات و ماشین آلات ضروری، لایروبی جداول و اجرای عملیات لوله گذاری جهت جمع آوری آب های سطحی، برگزاری مانورهای فرضی برای قطعی برق، آب و گاز، تشکیل کارگروه های مردمی با حضور یاوران شورا در محلات مختلف، اطلاع رسانی به موقع و ارائه آموزش های لازم به شهروندان و... از جمله اقدامات دستگاه های مختلف می باشد که در حال حاضر انجام شده است.
رییس کمیسیون تلفیق و هماهنگی دستگاه ها هدف از این نشست را مدیریت شایسته بحران های احتمالی و خدمات رسانی به موقع به شهروندان دانست و گفت: اگرچه شهروندان نیز باید تمهیدات لازم را در نظر بگیرند اما در راستای جلوگیری از تکرار حوادث سال گذشته، ضروری است دستگاه ها از هم اکنون در حالت اماده باش کامل قرار گرفته و تدابیر لازم را برای مقابله با خسارت های احتمالی پیش بینی نمایند.    
۱۳۹۳/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما