امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

از شورای نامگذاری تا تجلیل از برترین های تربیت بدنی در شصت و چهارمین جلسه شورا

از شورای نامگذاری تا تجلیل از برترین های تربیت بدنی در شصت و چهارمین جلسه شورا
اولین دستور کار جلسه امروز پس از تلاوت آیات قرانی و نطق پیش از دستور دکتر پارسایی، مهندس ترابی، مهندس معین  در خصوص شورای نامگذاری بود که در این خصوص بوستان انتهای بلوار احمدبن موسی (ع) به بوستان مادر، بلوار 30 متری منشعب از بلوار سامان واقع در شهرک حجت آباد به نام شهدای محیط بان،

از شورای نامگذاری تا تجلیل از برترین های تربیت بدنی در شصت و چهارمین جلسه شورا

اولین دستور کار جلسه امروز پس از تلاوت آیات قرانی و نطق پیش از دستور دکتر پارسایی، مهندس ترابی، مهندس معین  در خصوص شورای نامگذاری بود که در این خصوص بوستان انتهای بلوار احمدبن موسی (ع) به بوستان مادر، بلوار 30 متری منشعب از بلوار سامان واقع در شهرک حجت آباد به نام شهدای محیط بان، خیابان 20متری واقع در شهرک استقلال منشعب از بلوار شهییدان فرصتیان به نام شهیدان جلیل و محمدرضا حسین پور، 14 متری منشعب از بلوار شهید رجایی جنب خیابان شهید فاطمی فرد به نام روزبه، 14متری منشعب از بلوار پرستار روبروی کوی وحدت جنب خیابان شهید آزادیان به نام شهید صمد نسیمی، 14 متری منشعب از خیابان شهید پیشرو و خیابان حافظ جنب حوزه مولی الموحدین به نام مولی الموحدین (ع)، بوستان 8 هکتاری واقع واقع در بلوار اتحاد موسوم به نهالستان فاز یک به نام شهروند، خیابان 16 متری منشعب از خیابان جهانگردی و خیابان بشیر به نام شهیدان جوانمردی، خیابان 16 متری منشعب از بلوار نیستان موسوم به برآفتاب به نام شهید ابراهیم صفائیان، بوستان 2هکتاری  واقع در شهرک سعدی و محله موسوم به بر آفتاب به نام احسان، 16متری منشعب از بلوار نارنجستان جنب پمپ بنزین سعدی به نام عزیز، پایانه بین شهری واقع در انتهای بلوار نارنجستان و ابتدای جاده خرامه به نام پایانه سعدی، میدان واقع دربلوار دولت شرقی و بلوار شهید نواب صفوی به نام شهدای فناوری هسته ای، بوستان 5000متر مربع واقع در جنب بوستان بعثت به نام بوستان هنر، مسجد واقع در بلوار خلیج فارس جنب بلوار ولایت به نام مسجدالزهرا(س)، 20متری منشعب از خیابان سراج جنب بانک ملت و مجتمع مسکونی فرهنگیان به نام شهیدان عزت اله و شکراله به نشین و بلوار 45متری جدیدالاحداث واقع در ضلع غربی باغ عفیف آباد به نام شهید عبدالرضا مصلی نژاد نامگذاری شد.
دومین دستور کار بررسی طرح تفصیلی محله دوکوهک بود که این طرح در افق 1400 مورد تصویب شورای شهر قرار گرفت. محله دوکوهک که با جمعیت 5485 نفر در شمالغرب شیراز واقع شده است در افق طرح جمعیت به 7229 نفر خواهد رسید. در طرح پیشنهادی فضاهای خدماتی شامل پارک، مذهبی، فرهنگی و ... در نظر گرفته شده است. همچنین بازنگری طرح تفصیلی شمال غرب شیراز نیز مورد تایید اعضا قرار گرفت .
تعیین تکلیف نحوه وصول عوارض متقاضان بیشتر از ضابطه طرح تفصیلی جهت احداث ساختمان و نحوه وصول عوارض مازاد متراکم از دیگر مسائلی بود که مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.
در پایان چگونگی افزایش سرانه فضای سبز به منظور مقابله با آلودگی هوا و ریزگردها مورد بررسی قرار گرفت که مقرر شد جهت بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه برگشت داده شود.
ضمنا با حضورمهمان این جلسه  مهندس کمانه مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس به مناسبت بزرگداشت روز تربیت بدنی و ورزش از برترین های این حوزه تجلیل بعمل آمد


 

۱۳۹۳/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما