امروز: چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

باید با اجرای معماری ایرانی- اسلامی، زیبایی و معنویت را به شهر بازگردانیم

باید با اجرای معماری ایرانی- اسلامی، زیبایی و معنویت را به شهر بازگردانیم
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در همایش سیمای مسکن و شهر اسلامی ضمن تأکید بر لزوم احیای معماری اصیل و متعالی ایرانی- اسلامی، تصریح کرد: شهر جای سکونت و آرامش است و باید با بازگرداندن معماری ایرانی و اسلامی، آرامش، زیبایی و معنویت را در شهر حاکم کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در همایش سیمای مسکن و شهر اسلامی:
باید با اجرای معماری ایرانی- اسلامی، زیبایی و معنویت را به شهر بازگردانیم

رییس شورای اسلامی شهر شیراز در همایش سیمای مسکن و شهر اسلامی ضمن تأکید بر لزوم احیای معماری اصیل و متعالی  ایرانی- اسلامی، تصریح کرد: شهر جای سکونت و آرامش است و باید با بازگرداندن معماری ایرانی و اسلامی، آرامش، زیبایی و معنویت را در شهر حاکم کنیم. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس حقدل اظهار داشت: شیراز از دوران قبل از اسلام سابقه‌ای درخشان در معماری و شهرسازی دارد که تخت جمشید به عنوان تنها کاخ دنیا که با زور و استثمار ساخته نشده نمونه بارز آن است. بعد از اسلام نیز در جای‌جای این شهر آثار ارزشمندی شکل گرفته که نشان از تمدن دیرپا و سابقه عظیم این مردم در شهرسازی است.
وی ساخت تاج محل را به دست معماران شیرازی از افتخارات این شهر دانست و گفت: آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی تا اواخر قاجار در شهر شیراز پا گرفته، اما در دوره پهلوی نوعی معماری بی‌هویت و وارداتی به کشور تحمیل شد که معنویات موجود در شهر را از بین برد. از این رو امروز وظیفه شورا و شهرداری احیای معماری اصیل اسلامی- ایرانی است.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: در زمان 15 ساله ای که از عمر شوراهای اسلامی می‌گذرد تحول عمیقی در بخش‌های فرهنگی، اجتماعی و خدماتی شهرها ایجاد شده است. مهندس حقدل یادآور شد: امروز در شرایطی کاهش تعداد اعضای شورا مطرح می‌شود که این نهاد نوپا توانسته خدمات بسیار ارزنده‌ای را به مردم ارائه داده و بار بزرگی را از دوش دولت بردارد. وی با اعلام این مطلب که اگر شوراها تشکیل نشده بودند تمام درآمدهای دولت برای اداره شهرها کم می‌آمد، خاطرنشان ساخت: مجموعه ای که این حجم عظیم از موفقیت را برای نظام کسب کرده و به نماد مردم‌سالاری دینی تبدیل شده، توانسته کاری کند که دولت به‌جای پرداخت صددرصد بودجه شهرها تنها دو درصد اعتبارات موردنیاز را به شهرداری‌ها بدهد.
۱۳۹۳/۰۹/۰۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما