امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

با تصویب شورای شهر، سال 94 بیش از 170 دستگاه اتوبوس خریداری می شود

با تصویب شورای شهر، سال 94 بیش از 170 دستگاه اتوبوس خریداری می شود
رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که ناوگان اتوبوسرانی شیراز تعداد 400 دستگاه اتوبوس کم دارد گفت: با تصویب شورای شهر، در سال 94 بیش از 170 دستگاه اتوبوس توسط مجموعه شهرداری خریداری شده و در چرخه حمل و نقل درون شهری قرار خواهد گرفت.

رییس کمیسیون حمل و نقل شورا:
با تصویب شورای شهر، سال 94 بیش از 170 دستگاه اتوبوس خریداری می شود

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که ناوگان اتوبوسرانی شیراز تعداد 400 دستگاه اتوبوس کم دارد اظهار داشت: با تصویب شورای شهر، در سال 94 بیش از 170 دستگاه اتوبوس توسط مجموعه شهرداری خریداری شده و در چرخه حمل و نقل درون شهری قرار خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومی شورا، مهندس نقیب زاده گفت: ناوگان اتوبوسرانی شهرداری به پشتوانه اتوبوس های واگذار شده توسط وزارت کشور شکل گرفته است اما با توجه به عدم تخصیص بودجه یا خرید اتوبوس توسط این نهاد، لزوم حمایت از ناوگان اتوبوسرانی توسط شهرداری در دستور کار شورا قرار گرفته است.
وی با بیان این مطلب که تقویت زیرساخت های حمل و نقل عمومی از پیش نیازهای توسعه پایدار شهری است اظهار داشت: به منظور خروج از قوانین، چارچوب ها و محدودیت های موجود در ساختار وزارت کشور به لحاظ تأمین اتوبوس های درون شهری، طبق لایحه تهیه شده توسط شهرداری و مصوب شورای شهر، از این پس امتیاز بهره برداری از اتوبوس های خریداری شده توسط شهرداری به بخش خصوصی واگذار می شود.
نقیب زاده خاطرنشان ساخت: در راستای توسعه حمل و نقل عمومی، از سهمیه بودجه 93 نیز تعداد یکصد دستگاه اتوبوس توسط شهرداری شیراز خریداری می شود و از بودجه سال 92 نیز 60 دستگاه خریداری شده است. وی ابراز امیدواری کرد با طی این روند شاهد بهبود هرچه بیشتر وضعیت حمل و نقل عمومی شهر شیراز و رفاه حال شهروندان باشیم.

۱۳۹۳/۱۲/۰۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما