امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورای شهر شیراز 50 میلیون تومان به جشن نیکوکاری کمیته امداد کمک کرد

شورای شهر شیراز 50 میلیون تومان به جشن نیکوکاری کمیته امداد کمک کرد
در هشتا و هشتمین جلسه علنی شورای شهر شیراز  طی یک طرح دو فوریتی 50 میلیون تومان برای کمک به جشن نیکوکاری کمیته امداد اختصاص یافت.
 
در یک طرح دو فوریتی
شورای شهر شیراز 50 میلیون تومان به جشن نیکوکاری کمیته امداد کمک کرد

در هشتا و هشتمین جلسه علنی شورای شهر شیراز  طی یک طرح دو فوریتی 50 میلیون تومان برای کمک به جشن نیکوکاری کمیته امداد اختصاص یافت. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مدیرکل کمیته امداد فارس در صحن شورای شهر گفت: 7 درصد جمعیت استان فارس و 2 درصد از جمعیت شهر شیراز زیر پوشش کمیته امداد هستند.
علی الهع یاری در هشتاد و هشتمین جلسه شورا اظهار داشت: توجه به فقرا به دفعات در قرآن کریم مورد اشاره قرار گرفته است و اگرچه بیشتر مردم به صورت فردی دغدغه نیازمندان را دارند اما توجه سیستماتیک به فقرا و رفع ریشه ای برخی مشکلات، بحثی است که ما پیگیر آن هستیم. وی با اشاره به اینکه هر روز زنانی به ما مراجعه می کنند که با دستانی لرزان می گویند دیگر رمق کار ندارند، فقر امروز را فقری متفاوت از گذشته دانست و گفت: فقر دهه 60 فقری مردانه بود و فقر امروز زنانه است. بسیاری از زنان جامعه از ظلم مردی گریزان شده و سرپرست خانوار شده‌اند که گاه باید سه شیفت در خانه دیگران کلفتی کنند.
الله یاری افزود: زنانی هم هستند که سرپرست خانوار بوده و در منازل خود اشتغال دارند اما هیچ فضایی برای عرضه فعالیت های خود ندارند. در این راستا اگر شورا و شهرداری بتوانند طرحی برای ایجاد بازارچه های خوداشتغالی یا نمایشگاه های دائمی زنان سرپرست خانوار و خود اشتغال، اجرا کنند، کمک بزرگی به زندگی این قشر از جامعه می شود.
مدیرکل کمیته امداد فارس با بیان این مطلب که در شهرستان شیراز 21 هزار و 860 خانوار کمک معیشتی می‌گیرند که در مجموع 45 هزار نفر را شامل می‌شوند، اظهار داشت: 500 خانوار شیرازی به سبب نداشتن مسکن، در بافت قدیم در خانه‌هایی سکونت دارند که با کوچکترین بادی مسکن آنان بر سرشان فرو می‌ریزد. در این راستا شاید بتوان ساختمان‌های بلا استفاده در شهرداری یا بناهای واقع در طرح های آتی عمرانی در اختیار امداد قرار گیرد تا بتوانیم به صورت موقت به این افراد اختصاص دهیم. بر اساس این گزارش شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه طی طرحی دو فوریتی کمک 50 میلیونی به جشن نیکوکاری کمیته امداد را تصویب کرد.


۱۳۹۳/۱۲/۱۲ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما