امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سخنگوی شورا، جزئیات بودجه 94 شهرداری را در جمع خبرنگاران تشریح کرد

سخنگوی شورا، جزئیات بودجه 94 شهرداری را در جمع خبرنگاران تشریح کرد
زین العابدین عرب، سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بودجه سال 94 شهرداری نسبت به بودجه مصوب سال 93 معادل 27 درصد افزایش داشته است.
سخنگوی شورای شهر شیراز خبر داد
رشد 27 درصدی بودجه سال 94 شهرداری شیراز نسبت به سال گذشته


سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بودجه سال 94 شهرداری نسبت به بودجه مصوب سال 93 معادل 27 درصد افزایش داشته است. به گزارش روابط عمومی شورای شهر، زین العابدین عرب در نشستی با خبرنگاران ضمن تشریح جزئیات بودجه سال 94 شهرداری گفت: معادل 85 درصد از بودجه 2 میلیارد و 786 میلیارد تومانی سال 94  برای هزینه‌های عمرانی و 15 درصد به بخش جاری اختصاص داده شده است.
وی با بیان این مطلب که حدود 58 درصد بودجه مصوب از محل درآمدهای عمومی، اختصاصی و دارایی‌های شهرداری تامین می‌شود، اظهار داشت: در بودجه سال 94 شاهد افزایش 50 درصدی درآمد ناشی از عوارض عمومی خواهیم بود و کمک‌های اعطایی دولت و سازمان‌ها 88 درصد کاهش یافته و در مجموع تنها یک پنجم بودجه 94 از محل کمک‌های دولت تامین خواهد شد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، توجه ویژه به احداث و تجهیز مراکز فرهنگی- ورزشی - مذهبی، توجه به سرانه فضای سبز، توجه به مناطق محروم، زیباسازی شهر و افزایش نشاط شهروندی را از جمله اولویت‌های بودجه 94 دانست و خاطرنشان ساخت: سهم گردشگری نیز در بودجه سال 94 کم نیست چرا که تمام موارد که در سطح شهر هزینه می‌شود با گردشگری ارتباط دارد و آماده‌سازی معابر، زیباسازی، نورپردازی، احداث پارک، ساخت المان و ... به طور غیر مستقیم در گردشگری تاثیر دارد.
عرب در ادامه با اشاره به تداخل مسیر کوچ عشایر با محدوده شهری شیراز بیان کرد: کمیسیون تلفیق جلساتی با ادارات مختلف داشته تا با اتخاذ تدابیر لازم، عشایر غیور بتوانند مسیر کوچ خود را ادامه دهند و درخت و چمن کاشته شده توسط شهرداری نیز تخریب نشود. وی یادآور شد: در این زمینه کارگروهی با حضور شهرداری، فرمانداری و استانداری تشکیل شده که دسترسی‌ها و محدوده‌هایی تعریف شود که عشایر از شهر عبور نکنند اما عشایر به سبب صعب بودن مسیر با آن مخالفت کردند و مقرر شد به شرط عدم توقف دام، مسیرهایی از داخل شهر برای این منظور اختصاص یابد. سخنگوی شورا در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: ساعات کاری قطار شهری شیراز تا ابتدای مهر به هشت ساعت افزایش می‌یابد تا امکان استفاده برای دانش‌آموزان فراهم شود. همچنین موضوع احداث ایستگاه قطار شهری در محدوده بازار وکیل تا پایان سال جاری بررسی می‌شود.


۱۳۹۳/۱۲/۱۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما