امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو شورای شهر شیراز: درخت داری مهم است نه درخت کاری

عضو شورای شهر شیراز: درخت داری مهم است نه درخت کاری
سید کمال پاک فطرت با اشاره به مراسم کاشت درخت در هفته ای که به همین بهانه «درختکاری» نام گذاری شده است، ضمن تقدیر از این جهاد یکپارچه گفت: آنچه مهم است درخت داری است، نه درخت کاری!
عضو شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه مراسم هفته درختکاری:
درخت داری مهم است نه درخت کاری!


عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به مراسم کاشت درخت در هفته ای که به همین بهانه «درختکاری» نام گذاری شده است، ضمن تقدیر از این جهاد یکپارچه گفت: آنچه مهم است درخت داری است، نه درخت کاری!
به گزارش روابط عمومی شورای شهر، سید کمال پاک فطرت با بیان این مطلب که در حال حاضر شهر شیراز با مشکل کم آبی مواجه است گفت: با توجه به خشکسالی های گذشته و بارش های بسیار کم در سال جاری، وضعیت مناسبی از لحاظ بسترهای آبی نداریم. از سوی دیگر شیراز شهری است که باغ ها و فضای سبز آن یکی از مزیت ها  و زیبایی های منحصر به فردش محسوب می شود و نمی توان نسبت به این مسأله بی تفاوت بود. در این راستا توجه به نوع درختانی که کاشته می شود، انتخاب جایگزین های مناسب برای پوشش فضای سبز شهری و تأمین منابع پایدار برای آبیاری آن از موارد مهم و قابل توجه است.
پاک فطرت ضمن اشاره به تبلیغاتی شدن موضوع کاشت چند اصله نهال در هفته درختکاری، خاطرنشان ساخت: از بحث مطرح شدن رسانه ای که بگذریم، مسؤولان باید به دنبال راه های علمی و کارشناسانه برای نگهداری از درختان کاشته شده در ارتفاعات و محدوده پیرامونی شهر باشند که با کمترین میزان هدررفت آب، بیشترین نتیجه مطلوب حاصل شود.


۱۳۹۳/۱۲/۱۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما