امروز: جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

در نشان دادن شیراز به عنوان شهر مذهبی، به همه ی حرم ها توجه شود

در نشان دادن شیراز به عنوان شهر مذهبی، به همه ی حرم ها توجه شود
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز فرهنگ را زیربنای توسعه و اقتدار جامعه دانست و گفت: سرمایه گذاری روی مسایل فرهنگی بازدهی مادام دارد و از همین روست که مهمترین سالت رسانه های امروز به ویژه صدا و سیما، فرهنگ سازی متناسب با پیشینه و تمدن اصیل ما محسوب می شود.

نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز:
گم شدن اخلاق از معضلات امروز جامعه ماست
در نشان دادن شیراز به عنوان شهر مذهبی، به همه ی حرم ها توجه شود


        نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز فرهنگ را زیربنای توسعه و اقتدار جامعه دانست و گفت: سرمایه گذاری روی مسایل فرهنگی بازدهی مادام دارد و از همین روست که مهمترین سالت رسانه های امروز به ویژه صدا و سیما، فرهنگ سازی متناسب با پیشینه و تمدن اصیل ما محسوب می شود. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس طالبان در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس، اخلاق را حلقه گم شده عصر جدید و معضل جامعه امروز دانست و ضمن تأکید بر نقش صدا و سیما در تقویت بنیان های اخلاقی اظهار داشت: حضرت امام (ره) صدا و سیما را یک دانشگاه می دانستند چرا که نقش سازنده و پرورش دهنده آن را پررنگ تر از دیگر زمینه ها می دانستند. در این راستا به نظر می رسد این رسانه در حوزه ارتقای فرهنگ شهروندی تا کنون اقدام چشمگیری انجام نداده یا به عبارتی از نقش دانشگاه بودن خود فاصله گرفته است که انتظار می رود با تغییر مدیریت، نگرش تازه ای نیز بر سازمان حاکم شود. این عضو شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه، احیای ورزش های محله ای را فرصتی برای درخشش در سطوح مختلف ملی و بین المللی دانست و گفت: صدا و سیما به عنوان با نفوذترین رسانه در میان اقشار مختلف جمعیتی، می تواند نقش تدثیرگذاری در این راستا داشته باشد.
مهندس طالبان از گردشگری به عنوان تنها صنعت شیراز یاد کرد و گفت: وجود حرم مطهر شاه چراغ (ع) فرصتی است که باید با مغتنم شمردن آن، شیراز را به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در زمینه گردشگری مذهبی تقویت کرد. نایب رییس شورا با اشاره به وجود امام زادگان واجب التعظیم بسیار در شیراز، تأکید کرد: صدا و سیما باید در نشان دادن شیراز به عنوان یک شهر مذهبی و سومین حرم اهل بیت (ع) باید به همه حرم های مطهر توجه ویژه نشان دهد و از آنها به عنوان ظرفیت های آشکار شیراز در رونق صنعت گردشگری و زیارتی استفاده کند.                                                            


۱۳۹۳/۱۲/۱۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما