امروز: یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو هیأت رییسه شورای شهر شیراز: صدا و سیما یار بیست و دوم شورا باشد

عضو هیأت رییسه شورای شهر شیراز: صدا و سیما یار بیست و دوم شورا باشد
مهندس اصنافی گفت: رفع مشکلات شهری با یک دستگاه و یک نهاد میسر نمی شود؛ در این راستا صدا و سیما باید یار بیست و دوم شورا در رصد مسایل شهری و رفع  معضلات باشد. 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز:
صدا و سیما یار بیست و دوم شورا باشد

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اگرچه شورا به عنوان پارلمان شهری و دستگاه نظارتی منتخب مردم، سعی در هماهنگی امور و انجام هرچه بهتر وظایف توسط دستگاه های مختلف دارد اما رفع مشکلات شهری با یک دستگاه و یک نهاد میسر نمی شود؛ در این راستا صدا و سیما باید یار بیست و دوم شورا در رصد مسایل شهری و رفع  معضلات باشد.     
به گزارش روابط عمومی شورا، مهندس اصنافی اظهار داشت: در حال حاضر جای صدا و سیما در برنامه هایی همچون فرهنگ ترافیک و تردد در شهر، استفاده از حمل و نقل عمومی، فرهنگ شهرنشینی و حقوق شهروندی خالیست و انتظار حضور بیشتری از این رسانه می رود.
وی با بیان این مطلب که شوراها به صورت مستقیم و شهرداران به صورت غیر مستقیم منتخبین مردم هستند، گفت: مردم از مسؤولین خود توقعاتی دارند و دانستن فعالیت و نحوه عملکرد آنها را حق خود می دانند. از این رو انعکاس اقدامات دستگاه های مختلف در صدا و سیما به عنوان پرنفوذترین رسانه خانوادگی، نقش مؤثری در رضایت مردم دارد.
عضو هیأت رییسه شورا در ادامه اظهار داشت: در دستورالعمل های شورا، ساعت کاری مشخص شده برای هر عضو، 60 ساعت می باشد اما در شورای چهارم میانگین ساعات کار 120 بوده و حتا ساعت کار هر عضو شورا به 300 ساعت در ماه نیز رسیده است. اصنافی این حرکت را نتیجه رویکرد متفاوت شورای چهارم نسبت به خدمت رسانی به شهروندان دانست و گفت: همکاری صدا و سیما با مجموعه مدیریت شهری می تواند اتفاقات خوشایندی را رقم بزند که مهم ترین آنها آگاه سازی شهروندان از عملکرد نهادها و در نهایت ایجاد  فضای بررسی و ارزیابی مدیران انتخابی توسط آنهاست.


۱۳۹۳/۱۲/۲۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما