امروز: دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورای شهر شیراز از مادر شهیدان روزی طلب و همسر شهید محمدجواد روزی طلب تقدیر کرد

شورای شهر شیراز از مادر شهیدان روزی طلب و همسر شهید محمدجواد روزی طلب تقدیر کرد
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در نود و دومین جلسه علنی این شورا ضمن تجلیل از مادر شهیدان روزی طلب گفت: بازماندگان شهدا، سندهای زنده و گویای انقلاب هستند که امروز باید از دردهایشان درس های بزرگ زندگی را بیاموزیم.
همزمان با هفته گرامیداشت مقام زن
شورای شهر شیراز از مادر شهیدان روزی طلب و همسر شهید محمدجواد روزی طلب تقدیر کرد

همزمان با هفته گرامیداشت مقام زن، در نود و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز از مادر شهیدان روزی طلب همچنین همسر شهید محمدجواد روزی طلب تجلیل به عمل آمد.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این مراسم گفت: بازماندگان شهدا، سندهای زنده و گویای انقلاب هستند که امروز باید از دردهایشان درس های بزرگ زندگی را بیاموزیم. غلام مهدی حقدل تجلیل از خانواده های شهدا به ویژه مادران آنها را وظیفه ای خطیر بر دوش مردم و مسؤولین دانست و گفت: قدردانی از صبر خانواده ها و بازماندگان شهدا، حفظ ارزش، آرمان و باورهایی که آنها به خاطرش از جان خود گذشتند و ادامه دادن راه آنها دینی است بر گردن ما که امیدوارم با یاری امام زمان و دعای خیر مادران شهدا بتوانیم آن را به نحو احسن ادا کنیم.
در این مراسم مادر شهيدان روزي‌طلب نیز، دل بریدن از دنیا را بزرگ ترین هنر شهدا دانست و گفت: اگرچه جسارت و ایستادگی در برابر دشمن کار بزرگ شهدا بود اما بزرگ تر از آن، دل بریدن از دنیا و لذت های آن و اخلاص واقعی در عمل آنها بود که براي خدا كار كردند و شهيد شدند. اقدس كشاورز ارشد، در جمع اعضاي شوراي اسلامي شهر شيراز گفت: همواره همه را دعا مي‌كنم، خصوصا نسل جوان را كه توفيق داشته باشند تا انقلاب را ياري كنند و پرچم این نظام مقدس را  که امانتی گران بهاست به دست صاحب اصلي آن برسانند.
همسر محمدجواد روزيطلب نيز گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز به واسطه جان فشانی های شهدا بر قله عزت و اقدار ایستاده است. جميله حسيني افزود: شهدا عاطفي‌ترين،‌ پرشورترين و بهترين انسان‌ها بودند، افرادي خداترس،‌ خدادوست و با تقوا که والدين،‌ خانواده،‌ فرزندان و همسران خود را دوست داشتند،‌ اما ارزش بالاتر و والاتر برای آنها، معامله‌اي بود كه با خدا كردند. وی با تاكيد بر اينكه امروز هم مقاومت و ايستادگي تنها راه فلاح و رستگاري است، گفت: فرهنگ اسلامي تنها از راه ايستادگي و مقاومت قابل اكتساب است، شهدا هم با مقاومت و ايستادگي موفق به دل‌كندن از دنيا و دست‌يافتن به مقام اختصاصي شهادت شدند؛ از این رو باید همواره آنها را الگوی کار و زندگی خود قرار دهیم تا به رستگاری معنوی برسیم.


۱۳۹۴/۰۱/۲۵ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما