امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

ساختمان شورای اسلامی شهر شیراز توسط وزیر کشور افتتاح شد

ساختمان شورای اسلامی شهر شیراز توسط وزیر کشور افتتاح شد
همزمان با سفر ریاست محترم جمهوری و هیأت دولت به استان فارس، ساختمان شورای اسلامی شهر شیراز با حضور وزیر کشور و جمعی از مقامات، افتتاح شد.
همزمان با سفر ریاست جمهوری و هیأت دولت به  فارس
ساختمان شورای اسلامی شهر شیراز توسط وزیر کشور افتتاح شد


همزمان با سفر ریاست محترم جمهوری و هیأت دولت به استان فارس، ساختمان شورای اسلامی شهر شیراز با حضور وزیر کشور و جمعی از مقامات، افتتاح شد. رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این خصوص اظهار داشت: شیراز اولین شهر کشور است که شورای اسلامی آن در ساختمانی با معماری کاملا اسلامی و منطبق با هنر و فرهنگ شهر در محدوده بافت تاریخی فرهنگی مستقر شده است. مهندس غلام مهدی حقدل استقرار شورای شهر را به عنوان پارلمان محلی و سیاستگذار برنامه های مدیریت شهری در بافت تاریخی فرهنگی شیراز، موجب رونق هرچه بیشتر منطقه دانست و گفت: انتخاب این محدوده از شهر برای استقرار شورا، همجواری با حرمین شریفین احمدبن موسی (ع) و سید علاء الدین حسین (ع) و اعلام محوریت فرهنگ و معنویت در سومین حرم اهل بیت علیهم السلام همچنین تسریع در احیا و باززنده سازی بافت تاریخی به عنوان هسته اولیه شکل گیری شهر شیراز بوده است.
مهندس پاک فطرت شهردار شیراز نیز در این مراسم، ساختمان شورای اسلامی شهر شیراز را در بین شورای شهرهای کشور، بی نظیر دانست و تشریح کرد: این ساختمان با بیش از 10 هزار متر مربع زیربنا، با معماری کاملا اسلامی و برگرفته از فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی ساخته شده است که وجود دو هزار متر مربع فضای فرهنگی- ورزشی، پانصد واحد پارکینگ، یک سالن آمفی تئاتر 400 نفره و 2 سالن آمفی تئاتر یکصد نفره از مزایای جانبی آن می باشد.
وی استقرار مجموعه مدیریت شهری در بافت تاریخی فرهنگی شیراز را زمینه ساز تغییر و تحول سریع تر بافت و بازگشت اصالت و ماهیت واقعی آن دانست و گفت: امروز همدلی شورا و شهرداری، همچنین همراهی دستگاه های دیگر شیراز را به جایگاهی در خور شأن سومین حرم اهل بیت علیهم السلام رسانده است.


۱۳۹۴/۰۲/۱۰ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما