امروز: یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شوراها پیوند دهنده جریانات مختلف سیاسی هستند

شوراها پیوند دهنده جریانات مختلف سیاسی هستند
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه اجلاس مشترک شهرداران و شوراهای اسلامی کشور،گفت: شوراهای اسلامی پیوند‌دهنده و محل تلاقی جریانات مختلف سیاسی در خدمت به مردم و توسعه شهرها هستند.
 
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز:
شوراها پیوند دهنده جریانات مختلف سیاسی هستند

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شوراهای اسلامی پیوند‌دهنده و محل تلاقی جریانات مختلف سیاسی در خدمت به مردم و توسعه شهرها هستند. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس حقدل ظهر امروز در حاشیه اجلاس مشترک شهرداران و شوراهای اسلامی کشور، اظهار داشت: شوراها در تمام کشور منشاء خیر هستند و در شیراز شورا به واقع نخ تسبیح و پیوند دهنده جریانات مختلف است و به سبب وجود همین نهاد پر خیر و برکت، اختلافات سیاسی که در گذشته آسیب‌های بسیاری را متوجه شهر و استان ما کرده بود با هدایت‌های نماینده ولی فقیه از میان برداشته شد.
وی ضمن اشاره به اهمیت این اجلاس در نشان دادن همبستگی شوراها و شهرداری ها، خاطرنشان ساخت: ما نعمت شورا را قدر می‌دانیم که بستری برای خدمتگزاری به مردم فراهم آورده و ثابت کرده است تعامل شورا و شهرداری به عنوان دو مجموعه متولی اصلی و مستقیم  مدیریت شهری می تواند روند توسعه شهرها را سرعت بخشد.  مهندس حقدل افزود: فارس و شیراز به سبب ایمان و ولایتمداری بیشترین تعداد امامزاده را که از فرزندان امام موسی کاظم(ع) هستند در خود جای داده که بالغ بر یک‌هزار و 500 امامزاده است. حقدل ادامه داد: شیراز زیارتگاه شیعیان جهان و پایگاه علم و فقاهت و در زمان جور حکام، این شهر پناهگاه امامزادگان بوده است. وی خاطرنشان کرد: در دوران انقلاب فارس تنها استانی بود که در سه شهر آن حکومت نظامی شد و در دوران دفاع مقدس این استان دو لشکر و چندین تیپ و یگان در جبهه‌های حق علیه باطل داشت که حاصل آن چندین هزار شهید بود. حقدل بیان کرد: فارس و شیراز در بسیاری از علوم سرآمد است و به ویژه در پزشکی شیراز حرف نخست را می‌زند و برخی جراحی‌های پیوند تنها در شیراز صورت می‌پذیرد.
رئیس شورای شهر شیراز ابراز داشت: فارس اما با وجود ظرفیت بسیار، از نظر صنعتی چندان پیشرفت نکرده و با توجه به این که شیراز در شمار 10 نقطه برتر گردشگری جهان است صنعت گردشگری آن قابلیت فراوانی دارد. حقدل افزود: این استان آب و هوای بسیار مناسبی دارد و در زمانی که در سپیدان آن اسکی میسر است در جالیزهای فارس محصول برداشت می‌شود.حقدل عنوان کرد: شهردار قوی، مومن و جهادی در شیراز بر سر کار است که تیم تخصصی مجربی را گرد آورده و با همین فعالیت قابل تقدیر، بودجه شهرداری شیراز از 2 هزار و 200 میلیارد تومان در سال گذشته، به 2 هزار و 800 میلیارد تومان افزایش یافت و علاوه بر آن در سال جاری 3 هزار میلیارد تومان تکلیف سرمایه‌گذاری شورا به شهرداری است.


۱۳۹۴/۰۲/۲۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما