امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

با آغاز جلسات کمیسیون‌های تخصصی؛ نشست شهرداران و شوراهای اسلامی کشور در شیراز آغاز به کار کرد

با آغاز جلسات کمیسیون‌های تخصصی؛ نشست شهرداران و شوراهای اسلامی کشور در شیراز آغاز به کار کرد
ساعاتی پیش، جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجمع شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی کشور با محوریت بررسی 15 راهبرد و پیشنهاداتی که قرار است برای تدوین برنامه ششم توسعه کشور ارائه شود، آغاز شد.
با آغاز جلسات کمیسیون‌های تخصصی
نشست شهرداران و شوراهای اسلامی کشور در شیراز آغاز به کار کرد

با آغاز نشست‌های کمیسیون‌های تخصصی، اجلاس شهرداران و شوراهای اسلامی کشور به طور رسمی در شیراز کلید خورد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، ساعاتی پیش، جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجمع شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی کشور با محوریت بررسی 15 راهبرد و پیشنهاداتی که قرار است برای تدوین برنامه ششم توسعه کشور ارائه شود، آغاز شد.
بر این اساس، دستور کارهای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شامل تفکیک امور ملی و محلی، توانمندسازی مدیریت‌های محلی، مدیریت آسیب‌های اجتماعی و ارتقای فرهنگ عمومی و انضباط اجتماعی است.
کمیسیون سلامت، بهداشت و محیط‌زیست مجمع، محورهایی از قبیل آلودگی‌ها و محیط‌زیست شهری، مدیریت پسماند و مدیریت بحران را مورد بررسی قرار می‌دهد. پایدارسازی نظام مالی شهرداری‌ها، تشکیل اتحادیه شهرداری‌ها، تاسیس صندوق مشترک عمران شهری و مدیریت هوشمند شهری در دستور کار کمیسیون حقوقی و اقتصادی مجمع قرار دارد. کمیسیون عمران و توسعه شهری نیز امروز چهار محور را به بحث گذاشته که شامل توسعه زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل عمومی، اصلاح رویکردهای تهیه طرح‌های جامع و تفصیلی، احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده و حفظ اراضی، انتقال پادگان‌ها و زندان‌ها به خارج از شهرها است.
بر اساس این گزارش، این اجلاس با حضور 31 شهرداری و شورای اسلامی شهر، بالاترین مجمع تصمیم‌گیری در حوزه مدیریت شهری محسوب می‌شود و با برگزاری آن، برای نخستین بار در تدوین برنامه‌های پنج‌ساله کشور، مدیریت شهری پیشنهادات مشخص خود را ارائه می‌کند و مقرر شده که در برنامه ششم توسعه یک فصل ویژه به مباحث شهری اختصاص داده شود.


۱۳۹۴/۰۲/۲۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما