امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تضعیف نهاد مردمی شورا نگران کننده است

تضعیف نهاد مردمی شورا نگران کننده است
شهردار تهران در دومین روز اجلاس روسای شوراها و شهرداران  مراکز استان های کشور در شیراز اظهار داشت: اگر با عمل و رفتار خود، مدیریت شهری و و نهاد مردمی شورا  را که برخاسته از قانون اساسی و فرمان امام راحل است، تضعیف کنیم، می تواند بسیار نگران کننده باشد.
شهردارتهران در اجلاس شیراز :
 تضعیف نهاد مردمی شورا نگران کننده است

شهردار تهران در دومین روز اجلاس روسای شوراها و شهرداران  مراکز استان های کشور در شیراز تضعیف نهاد مردمی شورا را نگران کننده خواند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، محمدباقر قالیباف اظهار داشت: اگر با عمل و رفتار خود، مدیریت شهری و و نهاد مردمی شورا  را که برخاسته از قانون اساسی و فرمان امام راحل است، تضعیف کنیم، می تواند بسیار نگران کننده باشد.
وی افزود: با توجه به مسیری که کشور بر اساس قانون اساسی انتخاب کرده، راهی جز اینکه روز به روز شوراها و مدیریت های محلی را تقویت کنیم نداریم و این یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است؛ چراکه توجه به شوراها و مدیریت شهری و تقویت آنها به بارورتر شدن هرچه بیشتر آن خواهد انجامید
شهردار تهران تأکید کرد: در راستای تحقق مدیریت بهینه راه ملی و محلی باید از یکدیگر تفکیک شود و  امور محلی به شوراها واگذار شود و دولت مرکزی نیز به مسایل کلان و ملی بپردازد. قالیباف اضافه کرد: ما همیشه حرف از تمرکززدایی و مدیریت یکپارچه می زنیم و بر توجه به مردم تاکید می کنیم، از این منظر باید در شهرداری ها برای کارآمدتر کردن شهرداری ها و در اولویت قرار دادن دغدغه مردم کار کنیم و دغدغه مردم را دغدغه اصلی شهرداری ها قرار دهیم.
شهردار تهران توجه به محرومان را سرلوحه امور شهرداری ها و متولیان مدیریت شهری دانست و گفت: در سایه کارهای خوبی که در زمینه توسعه در شهرها انجام می دهیم، نباید از محرومان غافل باشیم چرا که توجه به آنها از وظایف اسلامی و انسانی جدی همه ما است.
بر اساس این گزارش، پنجاه و یکمین اجلاس روسای شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان های کشور که روز گذشته (چهارشنبه) در شیراز آغاز شده، امروز به کار خود پایان می دهد.


۱۳۹۴/۰۲/۲۴ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما