امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تعدد نهادهای تصمیم‌گیر در حوزه مدیریت شهری، بازده نزولی دارد

تعدد نهادهای تصمیم‌گیر در حوزه مدیریت شهری، بازده نزولی دارد
استاندار فارس در اجلاس روسای شوراها و شهرداران مراکز استان‌ها در شیراز  گفت: اینکه موارد مختلف شهری، زیر نظر مدیریت شهرداری اداره شود در تمام دنیا پذیرفته شده است چراکه بر اساس اصل بازده نزولی، افزایش دستگاه‌های تصمیم‌گیر و عمل‌کننده، باعث می‌شود کار بیشتر گره بخورد.
استاندار فارس :
تعدد نهادهای تصمیم‌گیر در حوزه مدیریت شهری، بازده نزولی دارد


استاندار فارس صبح امروز در اجلاس روسای شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان‌ها که در شیراز در حال برگزاری است، گفت: اینکه تمام موارد مختلف شهری، زیر نظر مدیریت شهرداری اداره شود در تمام دنیا پذیرفته شده است چرا که بر اساس اصل بازده نزولی، افزایش دستگاه‌های تصمیم‌گیر و عمل‌کننده، باعث می‌شود کار بیشتر گره بخورد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر احمدی با بیان این مطلاب که لازم است نشست شیراز، دستاوردی عینی داشته و حداقل در اثر برگزاری آن و تبادل تجارب، شاهد حرکت رو به جلوی مدیریت واحد شهری باشیم، اظهار داشت: ما وقت آزمون و خطا نداریم و باید بنشینیم نقاط قوت و ضعف شوراها و شهرداری را بررسی کنیم و اگر تقابلی وجود داشته آن را علت‌یابی و رفع کنیم. در شرایط امروز اقتصادی کشور، باید از تجارب یکدیگر استفاده کنیم و بدانیم که باز کردن یک گره از کار مردم در شرایط فعلی یک جهاد است و ما ثابت کرده‌ایم که می‌توانیم و اگر به خود باور داشته باشیم تمام دنیا نمی‌تواند در برابر اراده مردم ما ایستادگی کند.
دکتر احمدی پدیده رواج مهاجرت و افزایش شهرنشینی را یکی از معضلات پیش رو دانست و گفت: این معضل تناسب جمعیت شهرها و روستاها و کلانشهرها را بر هم زده و حاشیه‌نشینی را در شهرها به وجود آورده است. از طرفی تضاد فرهنگی ناشی از مهاجرت به کلانشهرها، رشد جرائم و ناهنجاری‌های اجتماعی را در پی دارد چنانکه 80 درصد جرائم فارس در شیراز است و عمده آن ناشی از پدیده مهاجرت است. وی خاطرنشان ساخت: برای ایجاد توازن جمعیتی، باید از مهاجرت به کلانشهرها که بودجه محدود دارند ممانعت به عمل آوریم و از تجارب بهتر در این موارد بهره ببریم.
مدیر ارشد اجرایی فارس در ادامه اظهار داشت: من خود را عضو بیست و دوم شورای شهر شیراز دانسته و در کنار آنان، از مدیران حق مردم را مطالبه می‌کنم.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: نشست شیراز باید نتیجه‌ای داشته باشد که نفع آن به کشور برسد و این جمع که با حضور روسای شوراهای کلانشهرهای بزرگ تشکیل شده می‌تواند در مدیریت شهری تحول بیافریند.


۱۳۹۴/۰۲/۲۴ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما