امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اعضای شورای شهر شیراز با خانواده شهید سرتیپ خلبان محمدرضا فروغان دیدار کردند

اعضای شورای شهر شیراز با خانواده شهید سرتیپ خلبان محمدرضا فروغان دیدار کردند
سرتیپ خلبان محمدرضا فروغان دانش و تحصیلات خود را در راه پیروزی انقلاب و پیشرفت ایران اسلامی به کار گرفت و همواره با اخلاق، اعتقاد و استواری خود، در راه حفظ و سربلندی دین و میهن اسلامی خود گام برداشت.

به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر صورت گرفت
دیدار اعضای شورای شهر شیراز با خانواده شهید سرتیپ خلبان محمدرضا فروغان


اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، پس از نود و هشتمین جلسه خود، به دیدار خانواده شهید سرتیپ خلبان محمدرضا فروغان رفتند. رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این دیدار از شهید فروغان به عنوان مبارزی اندیشمند یاد کرد و گفت: سرتیپ خلبان محمدرضا فروغان دانش و تحصیلات خود را در راه پیروزی انقلاب و پیشرفت ایران اسلامی به کار گرفت و همواره با اخلاق، اعتقاد و استواری خود، در راه حفظ و سربلندی دین و میهن اسلامی خود گام برداشت. مهندس حقدل در دیدار با خانواده این شهید بزرگوار که همزمان با میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز و پاسدار با حضور تنی چند از اعضای شورا و شهردار شیراز صورت گرفت، اظهار داشت: شهید فروغان با تحصیلات خود توانست نقش پررنگی را در قطع وابستگی های ایران اسلامی به دانش و تخصص کشورهای غربی داشته باشد. چراکه وی تحصیلات خود را در آمریکا به پایان رسانیده و متخصص  بالگردهای آمریکایی بود. از این رو بر اساس اسناد موجود، در به کار اندازی و استفاده از بالگردهایی که قبل از انقلاب اسلامی به وسیله‌ی آمریکایی ها تأمین و نگهداری می‌شد تلاش پی‌گیر داشت و طبق اظهارنظر فرماندهان، تعمیر بالگردها را در مدتی کوتاه‌تر و با کیفیتی بهتر از قبل انجام می‌داد و وسایل یدکی را که در آمریکا می‌بایست مورد تعمیر قرار می گرفت در خاک ایران تعمیر می‌کرد. رییس شورای اسلامی شهر شیراز، شهدا را مایه افتخار و سربلندی همیشگی ملت ایران دانست و گفت: شیوه ای که آنها با اخلاص و اعتقاد خود در پیش گرفتند روشنگر راه امروز است که ما را به سرمنزل مقصود می رساند و وظیفه همه ما زنده نگاه داشتن یاد، آرمان و اندیشه های آنهاست.

گفتنی است شهید محمدرضا فروغان در سال 1330 در شهر شیراز دیده به جهان گشود و در عملیات غرور آفرین آزادسازی خرمشهر، به مقام والای شهادت نایل آمد.

۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما


فرشیدفر (1400/11/01 - 20:13:57):

سلام.خدا قوت به شورای شهر شیراز.واقعا کار پر ارزشی است،که یاد وخاطره ایثار شهیدان در ذهن مردم و مخصوصا جوانان و بعضی مسوولان غافل که نسبت به آینده ایران بی تفاوت عمل می کنند،بیدار شوند و بابصیرت شوند انشاءالله.