امروز: یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شهر شیراز: شهرداری بازارچه‌های عرضه مستقیم میوه راه‌اندازی کند

رئیس شورای شهر شیراز: شهرداری بازارچه‌های عرضه مستقیم میوه راه‌اندازی کند
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برای شکستن نرخ‌های سرسام‌آور میوه، شهرداری باید بازارچه‌های عرضه مستقیم میوه راه‌اندازی کند.
رئیس شورای شهر شیراز:
شهرداری بازارچه‌های عرضه مستقیم میوه راه‌اندازی کند

اختصاصی- خبرگزاری فارس- رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برای شکستن نرخ‌های سرسام‌آور میوه، شهرداری باید بازارچه‌های عرضه مستقیم میوه راه‌اندازی کند. غلام مهدی حقدل اظهار داشت: شورای اسلامی شهر نیز مانند سایر اقشار مردم در بحث میوه و ارزاق عمومی نگرانی‌هایی دارد. وی افزود: میوه در روزهای اخیر به صورتی لجام‌گسیخته گران شده و این‌که مردم به‌ عنوان سرمایه‌های نظام در این زمینه ناراحت و دل‌نگران شده‌اند، مورد پذیرش هیچ دلسوزی نیست. حقدل ادامه داد: برخی از اقشار مردم در گفت‌وگو با ما می‌گویند توانایی خرید میوه برای خانواده خود را به‌ طور کامل از دست‌ داده‌اند و در این زمینه لازم است که دولت نظارت‌های بیشتری داشته باشد.
رئیس شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد: از سویی ما با تولیدکنندگان نیز در ارتباط هستیم و آنها عنوان می‌کنند که میوه را با قیمت‌های بسیار ارزان‌تر در اختیار فروشندگان سطح شهر قرار نمی‌دهند. حقدل با بیان اینکه واسطه‌ها قیمت میوه از تولید تا مصرف را دو تا سه برابر افزایش می‌دهند، ابراز داشت: در این زمینه ما به‌عنوان نمایندگان مردم شهر شیراز به‌ طور جدی از مسؤولان امر تقاضا داریم شرایطی را فراهم کنند که مردم، به ‌ویژه خانوارهای دارای کودک و نوجوان در سن رشد یا خانواده‌هایی که دارای یک عضو کهنسال و بیمار هستند، بتوانند از میوه‌های فصل بهره‌مند شوند.
وی اضافه کرد: علاوه بر دولت اعم از استانداری و بازرگانی، شهرداری نیز در این زمینه می‌تواند اقداماتی انجام دهد. وی تصریح کرد: در حوزه‌های مرتبط با تورم، شهرداری نباید از منظر کسب درآمد موضوع را بررسی کند بلکه هر اقدامی که بتواند شرایط ارائه محصولات موردنیاز خانوارها را تسهیل کند در راستای اقتصاد مقاومتی ارزیابی‌شده و خدمت به مصالح کلان کشور است.
حقدل متذکر شد: شهرداری باید با ایجاد ارتباط تنگاتنگ با دستگاه‌های دولتی، بخش خصوصی، مجامع امور صنفی، تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان در بازارچه‌هایی ویژه، اقدام به عرضه مستقیم میوه کند. به گفته وی، بازارچه‌های توزیع میوه شهرداری باید شرایطی با حذف واسطه‌ها یا به حداقل رساندن آن‌ها، میوه را باقیمت پایین‌تری به دست مردم برسانند. وی با بیان اینکه شهرداری قوی‌ترین نهاد اقتصادی شهری است، افزود: آنچه شهرداری در اختیار دارد، متعلق به مردم و حق آنها بوده و مناسب است که شهرداری علاوه بر کارهای عمرانی، ترافیکی، فرهنگی و ... در راستای تأمین ارزاق عمومی مورد نیاز مردم گام بردارد.


۱۳۹۴/۰۳/۲۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما