امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورای شهر شیراز از مدیرکل سابق فرودگاه های استان فارس تجلیل کرد

شورای شهر شیراز از مدیرکل سابق فرودگاه های استان فارس تجلیل کرد
رئیس شورای شهر شیراز، فرودگاه را دروازه طلایی شهرها خواند و گفت: کیفیت و نحوه خدمات رسانی فرودگاه های شهری علاوه بر اینکه بخشی از آبروی مدیریت سطح کلان شهر را حفظ می کند، در میزان رضایت شهروندان و مسافران نیز تأثیر مستقیم دارد. (گزارش تصویری)
رییس شورای اسلامی شهر شیراز:
فرودگاه دروازه طلایی شهرهای امروز محسوب می شود
شورای شهر شیراز از مدیرکل سابق فرودگاه های استان فارس تجلیل کرد
 

شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و سومین جلسه خود از زحمات مهندس حمیدرضا سیدی مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره) و مدیرکل سابق فرودگاه های استان فارس تجلیل کرد. مهندس حقدل، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام این مطلب که فرودگاه دروازه طلایی شهرها محسوب شده و کیفیت آن علاوه بر اینکه بخشی از آبروی مدیریت سطح کلان شهر را حفظ می کند، در میزان رضایت شهروندان، مسافران و میهمانان  نیز تأثیر مستقیم دارد، مهندس سیدی، مدیرکل سابق فرودگاه‌های استان فارس را عامل خدمات فراوان در این عرصه دانست و انتساب وی را به‌عنوان مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره) تبریک گفت و از خدمات وی قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره) نیز در یکصد و سومین جلسه علنی این شورا اظهار داشت: با استقرار شرکت هواپیمایی جدید در استان فارس و ورود شش فروند هواپیمای دیگر به ناوگان خود، شاهد تحول در عرصه حمل و نقل هوایی استان خواهیم بود. مهندس سیدی اظهار داشت: سالی که مسئولیت فرودگاه‌ها در این استان را پذیرفتم در شمار سال‌های سخت دولت بود و فرودگاه شیراز با اعتبارات کم و زیرساخت‌های فرسوده در شمار فرودگاه‌های ضرر ده بود. وی افزود: ما بدون اعتبار و بدون درآمد کار را شروع کردیم و تنها توسل من به ائمه بود. معضلات زیادی بود ولی همه این ها را با کمک مسؤولین شورا و شهرداری پشت سر گذاشتیم و فضای فرودگاه را طوری طراحی کردیم که تا دوسال آینده اگر پروژه ها انجام شود آبروی شیراز را خریده باشیم.
وی بیان کرد:  آن زمان فرودگاه قدمت بیش از 40 سال داشت و ستون‌های داخلی آن نشست کرده و سوله‌ای که برای شرکتی خارجی ساخته و تنها بخش مرکزی بازسازی‌شده و سالن خروجی فرودگاه نیز متعلق به دهه 40 بود در حالی که امروز در در طرح جامعی که برای فرودگاه شیراز تهیه شده است، شش ترمینال داخلی و خارجی با ظرفیت بیش از 20 میلیون مسافر در سال در نظر گرفته‌شده است. وی با بیان این‌که تعداد مسافران سالن خارجی فرودگاه شیراز در سال گذشته در حدود دو میلیون نفر بود، عنوان کرد: امید داریم که با اجرای طرح جامع فرودگاه، در سال‌های آتی این شاخص به 10 میلیون مسافر خارجی افزایش یابد.
وی ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح‌ها فرودگاه شهید دستغیب در شأن مردم شیراز ارتقا یابد، متذکر شد: ظرفیت فعلی پارکینگ هواپیما 12 واحد پارک است که با انجام این طرح‌ها به 48 هواپیما افزایش می‌یابد و همچنین طراحی آشیانه 13 هزار متری در دستور کار است و برج مراقبت قدیمی که فرسوده شده تخریب و بخشی از فضای داخلی افزوده خواهد شد.


۱۳۹۴/۰۴/۰۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما