امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی واگذاری برون‌سپاری صدور پروانه به دفاتر ماده 33

بررسی واگذاری برون‌سپاری صدور پروانه به دفاتر ماده 33
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که چهارشنبه هفته جاری «واگذاری برون‌سپاری صدور پروانه و پایان کار به دفاتر ماده 33»بررسی می شود گفت: برون‌سپاری نسخه رهایی‌بخش شورا برای حل مشکلات اساسی شهرداری است.
رئیس شورای شهر شیراز خبر داد
بررسی واگذاری برون‌سپاری صدور پروانه به دفاتر ماده 33

اختصاصی خبرگزاری فارس- رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: چهارشنبه هفته جاری در مورد واگذاری برون‌سپاری صدور پروانه و پایان کار به دفاتر ماده 33 اخذ تصمیم می‌شود. غلام مهدی حقدل اظهار داشت: برون‌سپاری نسخه رهایی‌بخش شورا برای حل مشکلات اساسی شهرداری است و به‌ویژه برخوردهای بین مردم و شهرداری را به حداقل می‌رساند، رفتارهای سلیقه‌ای کنار می‌رود و کرامت و شأن مردم بیشتر حفظ می‌شود.
وی افزود: چهارشنبه جلسه‌ای در مورد برون‌سپاری برگزار و تصمیم‌های لازم اخذ می‌شود چراکه این امر به مصلحت شهر بوده و بناست که در این جلسه، واگذاری بیشتر امور از دفاتر پیشخوان به ماده 33 مورد بحث قرار گیرد که ما اعتقاد داریم مهندس بهتر از کارمند می‌تواند این موارد را انجام دهد.
حقدل در مورد بودجه فرهنگی مصوب شورا نیز گفت: امسال بودجه فرهنگی به تصویب شورا افزایش پیدا کرده، چنانکه سال گذشته 70 میلیارد تومان بوده و امسال 107 میلیارد تومان شده است. وی تصریح کرد: از بودجه فرهنگی که برای امسال تصویب‌شده 85 درصد آن سخت‌افزاری و 15 درصد نرم‌افزاری است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: در کل اما فرهنگ مظلوم است و در جمع افراد فنی و مهندسی گاه کمتر دیده می‌شود و ازاین‌ رو چه مقدار از این تخصیص محقق شود و به بخش فرهنگ برسد، خود بحث مهم دیگری است.
وی همچنین اظهار داشت: در این زمینه کارهای بزرگی صورت گرفته و شورای چهارم اوج توجه را به بحث فرهنگ نشان داد که ما فرهنگ را به فرمایش حضرت امام (ره) مبدأ همه تحولات می‌دانیم و کل کارهای عمرانی که شهرداری می‌کند، کالبد شهر است، اما بنابر فرمایش مقام معظم رهبری باید توجه کنیم که فرهنگ روح این کالبد است و اگر کار فرهنگی انجام نشود، کالبد به‌ تنهایی کارایی نخواهد داشت. حقدل افزود: به همین دلیل است که ما معتقد هستیم در مسائل فرهنگی باید حداکثر تلاش و توجه را انجام داده و این حوزه را تقویت کنیم. وی در مورد تحلیف عضو جدید شورا نیز بیان کرد: فعالیت عضو جدید شورا به دو تا سه ماه زمان نیاز دارد تا با جو شورا به‌طور کامل آشنا شده و در شهریورماه که انتخابات برگزار می‌شود، بر اساس توانایی و علاقه مسئولیت بگیرد.
حقدل اظهار داشت: این فرصتی برای ایشان است که با صداقت و توان مضاعف کار کند و برای شورا نیز خوب است که عضو جوان و تازه‌نفس بتواند وارد مجموعه شود.


۱۳۹۴/۰۴/۰۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما