امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

برای نخستین‌بار در کشور، باغ موزه قرآن در شیراز احداث می شود

برای نخستین‌بار در کشور، باغ موزه قرآن در شیراز احداث می شود
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برای اولین بار در کشور، باغ موزه قران در سومین حرم اهل بیت (ع) احداث می شود.
برای نخستین‌بار در کشور
باغ موزه قرآن در شیراز احداث می شود


رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برای اولین بار در کشور، باغ موزه قرآن در سومین حرم اهل بیت (ع) احداث می شود. به گزارش روابط عمومی شورا، محمدرضا هاجری اظهار داشت: طرح راه اندازی باغ موزه قرآن در یکی از باغات بلوار چمران و باغ موزه ایثار در قصردشت در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا بررسی شد که در این راستا مجموعه شهرداری برنامه ریزی های لازم ار انجام خواهد داد.
هاجری همچنین از پی گیری های کمیسیون فرهنگی شورا برای احداث دو باغ خانواده در مناطق سه و هفت شهرداری خبر داد و  گفت: با توج به تأکید شورای چهارم بر توزیع عادلانه پروژه های عمرانی- فرهنگی و خدماتی در مناطق مختلف شهر، این دو باغ خانواده در محدوده میدان الله و بلوار سرداران راه اندازی خواهد شد.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی در ادامه به برگزاری 50 یادواره شهدای محلات در مناطق 10گانه شیراز و 6 یادواره شهدای مهاجر، مهندس، شیمیایی و....اشاره کرد که برای این کار مبلغ 280 میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

راه‌اندازی موزه شورا تا پایان سال
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه گفت: موزه شورای اسلامی این شهر تا پایان سال جاری بهره‌‌برداری می‌رسد. هاجری اظهار داشت: با توجه به ساخت مجموعه فرهنگی ورزشی شورای شهر که دارای سالن‌های ورزشی و آمفی‌تئاتر است، بنا داریم یکی از سالن‌ها با بیش از یک‌هزار متر‌مربع مساحت را به موزه شورا اختصاص دهیم. وی افزود: در این موزه بخش نگارخانه، موزه قرآن، موزه مشاهیر و تاریخ شورا و شهرداری در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.
این عضو شورا ادامه داد: هماهنگی‌هایی با کاتب و خوشنویس بزرگ کشور استاد «محمد نعمتی» داشتیم و بنا شد منزل ایشان به موزه کتیبه‌های قرآنی بدل شود یا این که کتیبه‌ها و آثار ایشان به موزه شورای اسلامی شهر شیراز انتقال داده شود.


۱۳۹۴/۰۵/۰۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما