امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اطلاق بی دینی به شهر شهید پرور و سومین حرم اهل بیت (ع) دور از انصاف و غیر قابل باور است

اطلاق بی دینی به شهر شهید پرور و سومین حرم اهل بیت (ع) دور از انصاف و غیر قابل باور است
مهندس حقدل رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن اعتراض به مطالبی که در پژوهش دانشگاه شاهد تهران در خصوص رتبه شیراز در سکولاریسم بیان شده، این موضوع را به دور از انصاف خواند و گفت: اطلاق بی دینی به شهری که سومین حرم اهل بیت (ع) است به دور از انصاف و غیر قابل باور است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز:
اطلاق بی دینی به شهر شهید پرور و سومین حرم اهل بیت (ع) دور از انصاف و غیر قابل باور است


رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن اعتراض به مطالبی که در پژوهش دانشگاه شاهد تهران در خصوص رتبه شیراز در سکولاریسم بیان شده، این موضوع را به دور از انصاف خواند و گفت: اطلاق بی دینی به شهری که سومین حرم اهل بیت (ع) است و مردمش 5 هزار و 200 شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده اند به دور از انصاف و غیر قابل باور است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس حقدل با بیان این مطلب که شیراز - سومین حرم اهل بیت (ع)-  همواره به عنوان شهری شهید پرور و دین مدار، در عرصه های دینی حضور پررنگ داشته است. اظهار داشت: این شهر مأمن بزرگان دینی همچون شهید آیت الله دستغیب سومین شهید محراب، شهید ربانی و... است که هر یک نقش مؤثری در حوزه های اجتماعی- فرهنگی و مذهبی ایفا کرده و دین را با زندگی اجتماعی مردم پیوند زدند و امروز نیز از سرمایه های دینی و معنوی شیراز و کشور محسوب می شوند؛ حال چطور می توان به مردمی که دین‌، محور زندگی آنها است واژه سکولار اطلاق کرد؟
وی افزود: مردم شیراز در اوج بی دینی های نظام شاهنشاهی و در اعتراض به اقدامات دین گریزانه طاغوت، به دستور شهید آیت الله دستغیب بازارها را تعطیل کردند و دست به اعتصاب گسترده زدند. حضور گسترده آنها در مراسم مذهبی از جمله اعتکاف و شب‌های احیا، مراسم اجتماعی همچون نماز جمعه و راهپیمایی‌های ملی، اعتراض پررنگ به جریانات انحرافی همچون فتنه 88 و..... همه تجلی همین دین محوری و اعتقاد راسخ است که باید به عنوان فاکتورهای مهم در پژوهش دانشگاهی مذکور مورد توجه قرار می گرفتند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن اشاره به ضرورت حفظ انسجام و همدلی در میان جامعه را وظیفه ای خطیر و همگانی دانست و تأکید کرد: ما این مسائل را قبول نداریم و مردم شیراز را در شمار دین‌مدارترین مردم کشور می دانیم اما حتا اگر فرض را بر صحت این آمار و اطلاعات بگذاریم، بنا به احادیث و روایات، نباید منکر را طوری افشا کرد که به سلامت روانی و اجتماعی و به شأن و جایگاه ارزش ها خدشه وارد شود.

 
۱۳۹۴/۰۵/۱۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما