امروز: جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

ائمه جماعت مساجد، ما را در کاهش هزینه های شهری یاری کنند

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر در اولین نشست مشترک مدیریت شهری با ائمه جمعه و جماعت مساجد گفت: ائمه جماعت با استفاده از ظرفیت فضای مسجد و ارتباط روزانه و عمیقی که با مردم هر محله دارند، می توانند با آگاه سازی شهروندان یاری رسان ما در کاهش هزینه های شهری باشند.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز:
ائمه جماعت مساجد، ما را در کاهش هزینه ای شهری یاری کنند

نشست مشترک مجموعه مدیریت شهری با ائمه جمعه و جماعت مساجد شهر شیراز، به همت کمیسون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی و شهرداری شیراز برگزار شد.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیرازگفت: ائمه جماعت با استفاده از ظرفیت فضایی که در دست دارند و با ارتباط روزانه و عمیقی که با مردم هر محله دارند، می توانند با آگاه سازی شهروندان یاری رسان شورا و شهرداری در کاهش هزینه های شهری باشند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس محمدیان در اولین نشست مشترک مدیریت شهری با ائمه جمعه و جماعت مساجد ضمن اشاره به روند صعودی فعالیت های عمرانی در سطح شهر  گفت: بیش از 100 پروژه عمرانی و فرهنگی شامل سه فرهنگسرا با زیربنای 3 هزار و 500 مترمربع، کتابخانه، نمازخانه، ورزشگاه و باغ خانواده در این شهر در حال احداث و بهره‌برداری است.
وی با بیان این مطلب که طی یک و نیم سال گذشته پنج سالن ورزشی در مناطق مختلف شیراز به بهره‌برداری رسیده و با تلاش‌های انجام‌شده 10 ورزشگاه دیگر نیز در این شهر افتتاح می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 15 زمین چمن مصنوعی احداث و به بهره‌برداری رسیده و نیز 40 زمین چمن مصنوعی، سه قرآن‌سرا، سرای محله، خانه صیانت از خانواده در این شهر نیز درحال اجراست.
این عضو شورای شهر خاطرنشان اظهار داشت:  هر یک از افراد جامعه می توانند یاور شورای و شهرداری در قشر خود بوده و با اطلاع رسانی حجم و هزینه فعالیت های عمرانی- خدماتی و فرهنگی شهر به دیگر افراد نزدیک خود، احساس مسؤولیت و شهروندان را نسبت به شهر خود پررنگ تر کرده و آنها را تشویق به مشارکت بیشتر در اداره امور شهر توسط مجموعه مدیریت شهری نمایند.
مهندس محمدیان خاطرنشان ساخت: روزانه بیش از 100 میلیون تومان در شیراز صرف جمع‌آوری زباله می‌شود و اگر از سوی روحانیان فرهنگ‌سازی شود و شهروندان را ترغیب به کاهش تولید زباله کنند این هزینه می تواند صرف ساخت فرهنگسرا، مراکز صیانت از خانواده، ورزشگاه و زمین‌های چمن مصنوعی شود تا شاهد توسعه و پیشرفت هرچه سریع تر شهر شیراز باشیم.


۱۳۹۴/۰۵/۱۴ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما