امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

جشنواره فرهنگی شهر سالم» اولین گام اجرایی توانمندسازی زنان است

جشنواره فرهنگی شهر سالم» اولین گام اجرایی توانمندسازی زنان است
مهندس زهرا یقطین اظهار داشت: از جمله برنامه های ستاد توانمند سازی زنان، برپایی نمایشگاه ها و بازارچه های موضوعی- فصلی و دائمی است که در همین راستا «جشنواره فرهنگی شهر سالم»  امروز همزمان با آغاز دهه کرامت در بوستان خلدبرین گشایش می یابد.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر:
«جشنواره فرهنگی شهر سالم» اولین گام اجرایی توانمندسازی زنان استهمزمان با آغاز دهه کرامت، جشنواره فرهنگی شهر سالم در بوستان خلد برین شیراز آغاز شد. نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ضمن اشاره به گشایش «جشنواره فرهنگی شهر سالم» در شیراز گفت: این نمایشگاه علاوه بر اینکه فرصتی مناسب جهت عرضه پوشاک بر اساس فرهنگ ایرانی اسلامی ماست، اولین گام اجرایی طرح توانمند سازی زنان نیز تلقی می شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس زهرا یقطین اظهار داشت: از جمله برنامه های ستاد توانمند سازی زنان، برپایی نمایشگاه ها و بازارچه های موضوعی- فصلی و دائمی است که در همین راستا «جشنواره فرهنگی شهر سالم»  امروز همزمان با آغاز دهه کرامت در بلوار چمران گشایش می یابد.
وی با بیان این مطلب که برپایی چنین نمایشگاه‌هایی نیاز جامعه است  تا آسان‌تر به پوشاک مناسب و ارزان دست یابند، تاکید کرد: چنین برنامه هایی نباید مقطعی و منطقه‌ای باشد بلکه باید نمایشگاه هایی در نقاط مختلف شهر و به شکل دائم ایجاد شود تا همواره امکان دسترسی مناسب شهروندان به پوشاک ایرانی- اسلامی فراهم باشد.
مهندس یقطین با بیان این مطلب که 80 درصد این نمایشگاه به ارائه پوشاک اسلامی اختصاص دارد و در بخش های دیگر آن به موضوعات مختلفی از قبیل تغذیه ی سالم و مشاوره های خانوادگی پرداخته شده است، خاطرنشان ساخت:
در این نمایشگاه نزدیک به 50 غرفه در قسمت‌های مختلف صنایع دستی، پوشاک، مواد غذایی، غرفه‌های مشاوره و آموزش، نمایشگاه عکس و پوستر با عنوان تاریخچه عفاف و حجاب و غیره وجود دارد که می‌تواند پاسخگوی تمام سلیقه‌ها باشد و نزدیک به 10 غرفه نیز از استان‌های غیر از فارس مانند اصفهان و قم در نمایشگاه حضور دارند.
 
«جشنواره فرهنگی شهر سالم» از 24 مرداد تا 4 شهریور از ساعت 18 تا 23 در بوستان خلد برین پذیرای شهروندان است.


۱۳۹۴/۰۵/۲۵ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما