امروز: پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نخستین فروشگاه پوشاک اسلامی «فطرس» در شیراز گشایش یافت

نخستین فروشگاه پوشاک اسلامی «فطرس» در شیراز گشایش یافت
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در آیین گشایش نخستین فروشگاه و نمایشگاه پوشاک ایرانی اسلامی «فطرس» شیراز همواره مأمن انسان های متدین و انقلابی بوده است اما نباید اجازه داد دشمن از غفلت های جزئی هم استفاده کند و سومین حرم اهل بیت (ع) را مورد تهاجم فرهنگی قرار دهد.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در آیین گشایش نمایشگاه «فطرس»:
باید با تقویت زیرساخت های فرهنگی ریشه تهاجم فرهنگی را سست کرد
 

همزمان با آغاز دهه کرامت نخستین نمایشگاه و فروشگاه پوشاک ایرانی اسلامی ویژه بانوان با عنوان «فطرس» با حضور امام جمعه موقت شیراز و مسؤولان شهری گشایش یافت. رییس شورای اسلامی شهر شیراز در آیین گشایش نخستین فروشگاه و نمایشگاه پوشاک ایرانی اسلامی «فطرس» این اقدام فرهنگی را بسیار شایسته دانست و اظهار داشت: شیراز همواره مأمن انسان های متدین و انقلابی بوده است اما نباید اجازه داد دشمن از غفلت های جزئی هم استفاده کند و سومین حرم اهل بیت (ع) را مورد تهاجم فرهنگی قرار دهد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس حقدل اظهار داشت: تا کنون در شهر شیراز محل ویژه تولید و عرضه پوشاک اسلامی وجود نداشت؛ راه اندازی نمایشگاه، فروشگاه و بازارچه های مخصوص ارائه پوشاک اسلامی که اولین آن، امروز با عنوان «فطرس» آغاز به کار می کند، گام ارزشمند شورای شهر و شهرداری شیراز به سوی رفع این کمبود و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بوده است. وی با تأکید بر اینکه باید با اقدامات فرهنگی به مقابله با تهاجم فرهنگی رفت تصریح کرد: شورای اسلامی شهر شیراز به منظور تقویت مسائل فرهنگی اسلامی در بین جوانان و حمایت از چنین اقداماتی 2 هزار مترمربع زمین از محدوده باغ جنت شیراز را با مالکیت شهرداری شیراز به مجتمع فرهنگی رهپویان وصال واگذار کرده است.
حقدل با اشاره به اینکه شهرداری شیراز سال گذشته 95 درصد از برنامه‌های خود را محقق کرده است گفت: امروز شهرداری در سطح شهر بیشتر از دولت امور عمرانی را دنبال می‌کند تا مردم را بیش از پیش امیدوار کند و در زمینه فرهنگی نیز اقدامات بسیاری براساس برنامه انجام می‌شود.
محمدرضا هاجری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز، نیز در این آئین با اشاره به قدمت تمدن ایرانی که با تمدن اسلامی تلفیق شده و تکامل یافت اظهار داشت: واردات کالاهای چینی در عرصه مذهبی این مهم را تاکید می‌کند که باید از این روند پیشگیری شود.
در نمایشگاه فطرس، واقع در بلوار چمران، پوشاک ایرانی اسلامی به ویژه چادر به بانوان شیرازی عرضه می‌شود.

۱۳۹۴/۰۵/۲۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما