امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

کمیته بانوان شورای شهر از زنان غساله دارالرحمه شیراز تجلیل کرد

کمیته بانوان شورای شهر از زنان غساله دارالرحمه شیراز تجلیل کرد
مهندس زهرا یقطین، در دیدار با بانوان غساله دارالرحمه شیراز و تجلیل از آنها، این افراد را از پاک ترین افراد جامعه دانست و اظهار داشت: شما به دلیل انتخابی که در شغل خود داشته اید برگزیده شده اید.
همزمان با دهه کرامت؛
کمیته بانوان شورای شهر از زنان غساله دارالرحمه شیراز تجلیل کرد
زنانی که با لبخند، میت های شهر را غسل می دهند، دیده نمی شوند
رییس کمیته بانوان شورای اسلامی شهر شیراز گفت: جامعه و شهر به دسته های مختلف شغلی نیاز دارد و وظیفه ی ما به عنوان مسؤول و متولی مدیریت شهر، توجه به تمام رسته های شغلی و قدردانی از خدمتگزاران عرصه های مختلف است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس زهرا یقطین، در دیدار با بانوان غساله دارالرحمه شیراز، این افراد را از پاک ترین افراد جامعه دانست و اظهار داشت: شما به دلیل انتخابی که در شغل خود داشته اید برگزیده شده اید. افزود: کسانی که به هر دلیل این شغل را انتخاب کرده اند، با فطرت پاک خود، نزدیک ترین افراد به خداوند محسوب می شوند که بزرگ ترین دستمزد کارشان، پاداش های معنوی و الهی است. نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورا، ضمن توجه به سخنان بانوان غساله مبنی بر دشواری های این شغل، کار غسال و غساله ها را از روی اخلاص و برای رضای پروردگار دانست و خاطرنشان ساخت: سخت ترین کارها اگر برای خدا و برای خشنودی او باشد سهل تر و آسان تر خواهد شد، حتی اگر قدر و منزلت شما را ندانند. مهندس یقطین، دائم الوقت بودن کار غسال ها و عدم وجود چارچوب زمانی، خاص بودن محیط کار، نوع نگاه و نگرش عامه مردم و.... را از جمله دشواری های این شغل برشمرد و گفت: شورای شهر تلاش خود را برای دیده شدن تمامی مشاغل شهری و بررسی مسایل و مشکلات آن می کند تا بتواند گامی هرچند کوچک در راستای افزایش رضایت مندی شهروندان بردارد.
نماینده بانوان غساله نیز در این دیدار ضمن تقدیر از مدیریت آرامستان دارالرحمه، اظهار داشت: تا کنون هیچ دستگاه و مسؤولی به غسالان آرامستان ها به ویژه زنان غساله، توجه نکرده بود و اولین بار است که کسی به طور ویژه این شغل را می بیند و از شاغلان این زمینه تقدیر می کند. وی با اشاره به سختی های موجود در این کار گفت: ما همواره سعی می کنیم با آرامش و روی خوش با صاحیان متوفیان برخورد کرده، تسکین دهنده آنها باشیم و در انجام وظایف خود دقت، ایمان و اخلاص را در نظر می گیریم تا رضایت خداوند و بنده ی او را به دست آوریم که مهم ترین پاداش برای کار ما همین است.


۱۳۹۴/۰۵/۲۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما