امروز: چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

معابر محدوده اطراف شورا و مسجد عتیق با الهام از پیشینه تاریخی شیراز بهسازی می شود

معابر محدوده اطراف شورا و مسجد عتیق با الهام از پیشینه تاریخی شیراز بهسازی می شود
مهندس دیهیمی، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا گفت: معابر موجود در محدوده بین الحرمین، شورا و حرم مطهر همچنین محدوده پیرامون ساختمان شورا و ضلع جنوب شرقی مسجد جامع عتیق تا حرم سید علاء الدین حسین (ع) با مصالح و طرح منطبق بر هویت و اصالت شهر شیراز، بازسازی و مرمت می شود.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا:
معابر محدوده اطراف شورا و مسجد عتیق با الهام از پیشینه تاریخی شیراز
بهسازی می شود

 
حدفاصل تقاطع خیابان 9 دی و احمدی تا میدان سید علاءالدین حسین (ع) با الهام از پیشینه تاریخی فرهنگی شیراز، بهسازی و کف سازی می شود.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا با اعلام این خبر گفت: با توجه به استقرار شورای شهر شیراز در محدوده تاریخی فرهنگی و تأثیر آن در باز زنده سازی و رونق این بافت،  همچنین رو به اتمام بودن پروژه بین الحرمین، معابر موجود در محدوده بین الحرمین، شورا و حرم مطهر همچنین محدوده پیرامونی ساختمان شورا و ضلع جنوب شرقی مسجد جامع عتیق تا حرم سید علاء الدین حسین (ع) با استفاده از مصالح و طرح منطبق بر هویت و اصالت شهر شیراز، بازسازی و مرمت می شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس دیهیمی افزود: مصالحی که در این طرح به کار برده می شود بر اساس مطالعات صورت گرفته توسط تیم مشاور و با در نظر گرفتن سبقه تاریخی- فرهنگی و اجتماعی منطقه انتخاب می شوند که البته در این راستا تمامی ملاحظات مربوط به طرح توسعه 57 هکتاری حرم مطهر نیز دیده شده است.
وی، تملک و آزادسازی مسیر، کف سازی، سنگ فرش و... را از جمله اقدامات تصویب شده طرح بهسازی برشمرد و تأکید کرد: با اجرای این طرح، مسجد جامع عتیق نیز که سنگر چهل ساله شهید محراب حضرت آیت الله دستغیب و از سرمایه های تاریخی و معنوی شهر شیراز محسوب می شود، از انزوا و غربت محصور شدن در بین ساخت و سازها خارج شده و معبر ورودی آن از ضلع جنوب شرقی، به شکل شایسته و در خور شأن آن مسجد بازسازی خواهد شد.

۱۳۹۴/۰۶/۰۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما