امروز: پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تابلوهای مراکز تجاری مسیرهای گردشگری و مرکز شهر ساماندهی شود

تابلوهای مراکز تجاری مسیرهای گردشگری و مرکز شهر ساماندهی شود
مهندس ترابی، ناظر شورای شهر در سازمان زیباسازی گفت: اگرچه ناهماهنگی های موجود در بحث تابلوهای مراکز تجاری، مشمول زمان بوده است اما شهرداری باید هرچه سریع تر و در برهه زمانی معین، نسبت به ساماندهی این تابلوها در محدوده های مرکزی شهر و مسیرهای گردشگری اقدام کند.
ناظر شورای شهر در مدیریت زیباسازی:
تابلوهای مراکز تجاری مسیرهای گردشگری و مرکز شهر ساماندهی شود

ناظر شورای شهر در سازمان زیباسازی گفت: اگرچه ناهماهنگی های موجود در بحث تابلوهای مراکز تجاری، مشمول زمان بوده است اما شهرداری باید هرچه سریع تر و در برهه زمانی مشخص و معین، نسبت به ساماندهی این تابلوها در محدوده های مرکزی شهر و مسیرهای گردشگری اقدام کند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس ترابی با بیان این مطلب که اندازه مصوب برای تابلوهای تجاری، متراژ عرض مغازه با ارتفاع یک و نیم متر می باشد، اظهار داشت: در حال حاضر شاهد نابسامانی در ابعاد، طرح و رنگ تابلوهای مراکز تجاری به ویژه در خیابان زند و محدوده تجاری- گردشگری زندیه هستیم که این موضوع منجر به آشفتگی بصری و اخلال در زیبایی سیما و منظر شهری شده است. از این رو انتظار می رود شهرداری در سریع ترین زمان، با ارائه طرح پیشنهادی و اخذ مصوبه شورا، اقدام به رفع این آشفتگی نماید.
این عضو شورای شهر همچنین ضمن اشاره به تعریف بلوار زند و دو خیابان رودکی و انوری به عنوان مسیرهای گردشگری، گفت: پیاده رو سازی، نورپردازی، اصلاح فضای سبز و نصب المان های گردشگری شهر شیراز در این خیابان ها به تصویب شورای شهر رسیده است که در این راستا شهرداری در حال تعیین مشاور و اجرا می باشد.
مهندس ترابی خاطرنشان ساخت: خیابان های رودکی و انوری از قدیمی ترین خیابان های شهر و در واقع مرکز شیراز قدیم می باشند که احیا و تبدیل آنها از خیابان های ماشین رو به پیاده راه های گردشگری به منظور حفظ هویت و اصالت شیراز صورت می گیرد که این اقدام تأثیر مستقیمی در کاهش ترافیک محدوده مرکزی شهر نیز خواهد داشت.


۱۳۹۴/۰۶/۰۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما