امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تا وقتی شوراها به مسایل عمده کشور ورود نکنند، نمی توانند حرف خود را به کرسی بنشانند

تا وقتی شوراها به مسایل عمده کشور ورود نکنند، نمی توانند حرف خود را به کرسی بنشانند
رییس شورای عالی استان ها ضمن حضور در یکصد و سیزدهمین جلسه شورای شهر شیراز، با بیان اینکه محدوده فعالیت شوراهای شهر، بیشتر از شهرداری است گفت: باید باور کنیم که شوراها با نقش و جایگاهی که دارند، تصمیم گیری های کلان سطح مدیریت شهری را بر عهده دارند.
رییس شورای عالی استان ها در صحن شورای اسلامی شهر شیراز:
تا زمانی که شوراها به مسایل عمده کشور ورود نکنند، نمی توانند حرف
خود را به کرسی بنشانند


 
رییس شورای عالی استان ها ضمن حضور در یکصد و سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز، با بیان اینکه محدوده فعالیت شوراهای شهر، بیشتر از شهرداری است گفت: باید باور کنیم که شوراها با نقش و جایگاهی که دارند، تصمیم گیری های کلان در سطح مدیریت شهری را بر عهده دارند.
دکتر بصیری پور شوراها را از ارکان تصمیم گیری امور کشور دانست و اظهار داشت: تا زمانی که شوراها به مسایل عمده کشور ورود نکنند، نمی توانند حرف خود را به کرسی بنشاند؛ از این رو تقاضا دارم شورای شهر کلانشهر شیراز نیز در راستای تحقق این مهم، با قدرت و خودباوری هرچه بیشتر گام بردارد تا شوراها را به جایگاه واقعی خود برسانیم.
وی افزود: به منظور برآورد عملکرد شوراها و نشان دادن توانمندی و ظرفیت های موجود در این مجموعه  که برخاسته  از رأی مردم است، در آبان ماه سال جاری، جشنواره شورای برتر در تهران برگزار می شود که طی آن، از هر استان یک شورای شهر، یک شورای شهرستان، یک شورای بخش و یک شورای روستا به عنوان شوراهای برتر انتخاب می شوند
بصیری پور خاطرنشان ساخت: تمام توان ما این است که ظرفیت شورای شهر در کشور از لحاظ قانونی و نیروی انسانی، گسترده شده و از توانمندی این مجموعه در تصمیم گیری های اساسی تر استفاده شود.
رییس شورای اسلامی استان فارس نیز در این جلسه اظهار داشت: ابقای هیأت رییسه شورا برای سومین سال خدمت گذاری این نهاد، نشان از یکدلی و انسجام درونی شوراست که انتظار می رود این دکپارچگی فکری، منجر به توسعه و پیشرفت همه جانبه شهر شیراز شود.
فریدونی افزود: شورا باید با عملکرد خود، نشان دهند که تنها مختص شهرداری ها نبوده و شورای تمام شهر بوده و در نظارت و هماهنگی تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان ایفای نقش می کند.


۱۳۹۴/۰۶/۰۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما