امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

استاندار فارس: نگاه ما به شوراها فراتر از جایگاه قابل تصور خود آنهاست

استاندار فارس: نگاه ما به شوراها فراتر از جایگاه قابل تصور خود آنهاست
استاندار فارس در نخستین دیدار خود با اعضای شورای شهر گفت: امروز که بیش از 15 سال از عمر شوراها می گذرد، این نهاد به جایگاه والایی دست یافته و نشان داده است شورا به عنوان نماد بارز مردم سالاری دینی، راهکاری اساسی برای اداره هرچه بهتر امور مردم محسوب می شود.
استاندار فارس:
نگاه ما به شوراها فراتر از جایگاه قابل تصور خود آنهاست

استاندار فارس با بیان این مطلب که دولت ها نمی توانند امور خود را بدون مشارکت مردم سر و سامان دهند گفت: نگاه من به شورا، فراتر از جایگاهی است که حتا خود آنها تصور کرده و باور دارند. سید محمدعلی افشانی در نخستین دیدار خود با اعضای شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اگرچه در آغاز، نگرانی هایی در خصوص نحوه عملکرد شهرداری تحت نظارت شوراها وجود داشت اما امروز که بیش از 15 سال از عمر شوراها می گذرد، این نهاد به جایگاه والایی دست یافته و نشان داده است شورا به عنوان نهاد عمومی غیر دولتی و نماد بارز مردم سالاری دینی، راهکاری اساسی برای اداره هرچه بهتر امور مردم محسوب می شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، استاندار فارس با اشاره به نقش شوراها در مدیریت شهری خاطرنشان ساخت: تلاش ما بر این بود که انتخابات مجلس شورای اسلامی به ‌صورت استانی برگزار شود تا نمایندگان به مسایل اساسی کشور و وظایف قانونی خود پرداخته و شوراهای اسلامی نیز بتوانند جایگاه واقعی شان را به عنوان پارلمان محلی، محور سیاست گذاری های مدیریت شهری و حلقه رابط مردم با مجموعه شهرداری و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان پیدا کنند. افشانی انسجام فکری و قلبی حاکم بر چهارمین دوره شورای شهر شیراز را قابل تحسین دانست و گفت: حال که مدیریت کاردان، فعال و پی گیر اداره شهر را در دست دارد امیدواریم گام ‌های مؤثری در راستای توسعه شیراز به ‌عنوان مرکز استانی که ایران قدیم محسوب می‌شود و بخش عظیمی از دنیا از این مرکز اداره می‌شده است، برداشته شود. وی با برشمردن مزیت های استان فارس و شهر شیراز بر ظرفیت های موجود برای جذب سرمایه گذار تأکید کرد و اظهار داشت: بی شک، امنیت، آرامش و ارائه تسهیلات مناسب از اولویت های سرمایه گذاران برای انتخاب محل سرمایه گذاری است که در این زمینه تمامی مسؤولین دستگاه ها و مردم باید در عمل ثابت کنند که فارس بدون التهاب است و شرایط لازم برای سرمایه‌گذاران را فراهم می کند.

رییس شورای شهر شیراز:
متن اصلی شورای چهارم، تلاش بی حاشیه و خدمت رسانی ماندگار است
 
 
بر اساس این گزارش، رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این دیدار ضمن ارائه عملکرد دو ساله چهارمین دور شورا، خاطرنشان ساخت: بودجه مصوب شورای شهر شیراز برای شهرداری در سال 94، سه برابر بودجه دولتی استان فارس است که این اقدام در شرایط فعلی تحریم ها و کمبودهای مالی، موجب امیدواری مردم و ایجاد آرامش نسبی در شهر و جامعه است. مهندس غلام مهدی حقدل ضمن اشاره به همدلی درونی شورا و شهرداری، تعامل و همکاری با دیگر دستگاه ها را نیز ضرورت غیر قابل اجتناب برای توسعه شهر دانست و گفت: به حمدالله شورای چهارم تا کنون هیچ حاشیه ای نداشته و اصل را بر کار و تلاش و خدمت رسانی ماندگار گذاشته است که برای تحقق آرمان های خود نیازمند حمایت مدیریت ارشد استان و همکاری همه نهادها هستیم.
در ادامه، اعضای شورای شهر، برخی از مشکلات مهم و قابل تأمل شهر شیراز را عنوان کردند که حل معضل ترافیک، ایجاد زمینه اشتغال جوانان، توسعه گردشگری استان، جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی در حریم شهر، توجه بیشتر به مسایل فرهنگی و تقویت زیرساخت ها و سخت افزارهای این زمینه و .... از جمله دغدغه های مطرح شده بود.
استاندار فارس نیز در پاسخ به این مشکلات خاطرنشان ساخت: استان فارس را می توان با منابع داخلی و آزادی عمل مدیران استانی به‌ خوبی اداره کرد؛ که در این راه باید با تناسب گفتار و رفتار همچنین تحمل یکدیگر در عین تفاوت سلیقه‌ها به سمت هدف مشترک که عمران و توسعه استان فارس، جلب رضایت مردم و رفع مشکلات اساسی است قدم برداریم.
1
۱۳۹۴/۰۶/۱۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما