امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

هیأت مدیره جدید نظام مهندسی بر توسعه اخلاق محوری اهتمام بورزد

هیأت مدیره جدید نظام مهندسی بر توسعه اخلاق محوری اهتمام بورزد
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اهمیت جایگاه هیات مدیره در نظام مهندسی استان ها بیان کرد: جامعه مهندسی از ارکان مهم حوزه های عمران و اقتصادی هستند و نقش آنها در مسیر توسعه پایدار نقشی کلیدی است.
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز:
هیأت مدیره جدید نظام مهندسی بر توسعه اخلاق محوری اهتمام بورزد


نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز بر توسعه اخلاق محوری توسط هیات مدیره جدید نظام مهندسی تاکید کرد. مهندس محمود رضا طالبان با اشاره به اهمیت جایگاه هیات مدیره در نظام مهندسی استان ها بیان کرد:جامعه مهندسی از ارکان مهم حوزه های عمران و اقتصادی هستند و نقش آنها در مسیر توسعه پایدار نقشی کلیدی است.
نایب رییس شورای اسلامی افزود: نظام مهندسی و هیات مدیره این نظام نیز به نمایندگی از جامعه مهندسی دارای نقشی مهم و موثر در ارتقا وضعیت عمرانی و اقتصادی استان ها دارد.
وی گفت: جامعه مهندسی همواره دارای جایگاهی مهم و موثر بوده اند اما متاسفانه در گذشته تعداد اندکی افراد سود جو با اقداماتی همچون مهر فروشی این جایگاه را خدشه دار کرده اند. طالبان تصریح کرد: این تعداد اندک با نگاهی کاسب کارانه و اقداماتی همچون مهر فروشی و... به حیثیت جامعه مهندسی آسیب جدی وارد کردند و موجب شدند که اعتماد عمومی نیز نسبت به جامعه کوشا و سخت کوش مهندسی دچار خدشه شود.
وی خاطر نشان کرد: نمونه این اتفاق زمانی بود که دیوان عدالت اداری به حذف مجریان از ساخت و ساز رای داد و زمان اعلام این رای نیز شاهد بودیم که عموم جامعه با صدور این رای همراهی کردند.
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز یادآور شد: این رای یک ضربه محکم به آبروی جامعه مهندسی بود و نتیجه اقدامات کاسب کارانه و سودجویانه افرادی بود که با مهر فروشی این روند تلخ را رقم زدند. وی ادامه داد: هرچند که امیدواریم شاهد کار مجریان در حوزه ساخت و ساز در ادامه باشیم اما این موضوع علاوه بر زیر سوال بردن جایگاه و آبروی جامعه مهندسی یک فرصت تاریخی در مهندسی ساز شدن ساختمان ها را نیز از بین برد که این موضوع نیز تبعات اقتصادی و اجتماعی منفی در پی خواهد داشت.
طالبان ابراز داشت: در این شرایط امیدواریم در انتخابات پیش رو شاهد یک انتخاب آگاهانه از سوی جامعه شریف نظام مهندسی و انتخاب افراد صالح باشیم زیرا هیات مدیره نقشی مهم در توسعه اخلاق محوری دارد.
وی اظهار داشت: استان فارس نیز دارای یک سابقه درخشان در حوزه های عمرانٰ، معماری،شهرسازیٰ، برق ، مکانیک و ..است و امیدواریم با انتخاب  مناسب افراد و تشکیل هیات مدیره جدید شاهد پویایی بیشتر ظرفیت های جامعه مهندسی فارس باشیم.


۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما