امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

یادروز حافظ در «بی خبری» برگزار شد

یادروز حافظ در «بی خبری» برگزار شد
رییس شورای اسلامی شهر شیراز با گلایه از عدم اطلاع رسانی همه جانبه مراسم بزرگداشت «روز حافظ» در عرصه شهری، منطقه ای، ملی و حتا بین المللی گفت: متأسفیم که امسال نیز یادروز حافظ در بی خبری برگزار شد.
گلایه رییس شورای اسلامی شهر شیراز از نحوه برگزاری یادواره حافظ؛
یادروز حافظ در «بی خبری» برگزار شد

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با گلایه از عدم اطلاع رسانی همه جانبه مراسم بزرگداشت «روز حافظ» در عرصه شهری، منطقه ای، ملی و حتا بین المللی گفت: متأسفیم که امسال نیز یادروز حافظ در بی خبری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شورا، غلام مهدی حقدل در حاشیه یکصد و نوزدهمین صحن علنی شورا که همزمان با بیست مهر «یادروز حافظ» برگزار می شد اظهار داشت: در شهر قونیه به واسطه نام مولانا، برنامه ریزی هایی در زمینه های مختلف گردشگری انجام می شود و از این ظرفیت نهایت استفاده را می کنند؛ این در حالیست که شهر شیراز مأمن بزرگان ادبی همچون خافظ و سعدی است که نه تنها افتخار ملی که افتخار جهانی محسوب می شوند، اما هیچ استفاده ای از این ظرفیت نشده است.
وی افزود: اینکه یک روز را در تقویم به نام حافظ و سعدی ثبت کنیم و گردهمایی چند ساعته ای در این راستا برگزار کنیم، اگرچه اقدام خوبی است اما کافی نیست و باید از تمام جنبه های وجود این بزرگان ادبی بهره برد.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که یاد روز حافظ می تواند به عنوان یک فرصت طلایی، رونق و اعتبار شهر شیراز را در عرصه ملی و بین المللی پررنگ تر کند گفت: به نظر می رسد مشکل این نحوه ی اجرای اینچنینی مراسم بزرگداشت حافظ، نه بی پولی که عدم برنامه ریزی بلند مدت و آینده نگر است. مهندس حقدل با بیان این مطلب که معاونت فرهنگی شهرداری نیز ظرفیت های قابل توجهی برای مشارکت در این برنامه دارد، اظهار داشت: نگاه همه جانبه به موضوع یادروز حافظ و برنامه ریزی مناسب جهت بزرگداشت این روز ، مستلزم حضور فراگیر نهادهای مختلف و مردم علاقه مند به فرهنگ و ادب است.
وی تأکید کرد:  شیراز از صنعت محروم شده است؛ اما نباید اجازه بدهیم گردشگری آن هم از رونق بیفتد. وقتی ما برای مسایل پیش پا افتاده ده ها سمینار و کنفرانس برگزار می کنیم، انتظار می رود برای برگزاری این برنامه ها نیز اقدام شایسته و در خور شأن حافظ و شهر شیراز انجام شود. از این رو انتظار می رود برنامه های آتی با همکاری و هم اندیشی نهادهای متولی فرهنگ و ادب و گردشگری به صورت شکیل تر و وزین تر برگزار شود.


۱۳۹۴/۰۷/۲۰ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما