امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورای شهر شیراز از آتش نشانان تجلیل کرد

شورای شهر شیراز از آتش نشانان تجلیل کرد
در یکصد و نوزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تنی چند از آتش نشانان شیراز مورد تجلیل قرار گرفتند. مهندس حقدل، رییس شورای شهر گفت: آتش نشان نماد بارز عشق و ایثار است و آنچه انجام می دهد نه تنها وظیفه و شغل محسوب نمی شود که کاری الهی و سرشار از معنویت است. گزارش تصویری
به مناسبت گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی؛
شورای شهر شیراز از آتش نشانان تجلیل کرد

در یکصد و نوزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز تنی چند از اتش نشانان شیراز مورد تجلیل قرار گرفتند. رییس شورای شهر شیراز در مراسم تجلیل از آتش نشانان که به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی برگزار می شد، گفت: آتش نشان نماد بارز عشق و ایثار است و آنچه انجام می دهد نه تنها وظیفه و شغل محسوب نمی شود که کاری الهی و سرشار از معنویت است.
مهندس غلام مهدی حقدل با بیان این مطلب که اجر کار آتش نشانان نزد خداوند محفوظ است، اظهار داشت: شغل آتش نشانان مصداق آیه شریفه سوره مائده: «فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا...» (... و هر کس یک انسان را از مرگ نجات دهد مثل این است که همه را از مرگ نجات داده...) می باشد که جان خود را در طبق اخلاص می گذارند تا یک نفر را از مرگ نجات دهند. وی با اشاره به استرس های موجود در این شغل گفت: تمامی اعضای خانواده بزرگ آتش نشانی، خود صاحبان خانواده هستند؛ بسیاری از این عزیزان، پدر، مادر یا همسری فداکار هستند که در منزل نیز عشق و ارادت به خدمت رسانی عمومی به جامعه را رها نمی کنند. از این رو خانواده آنها نیز که با عشق و صبوری، عزیزانشان را برای نجات دیگران به دل خطر می فرستند قابل تقدیرند.

۱۳۹۴/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما