امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مدیریت گردشگری شهرداری زیر نظر مستقیم شهردار تشکیل شود

در حال حاضر سیاست کلان کشور مبتنی بر کوچک‌سازی دستگاه‌های اجرایی و همین طور شهرداری است، از این رو مناسب است، به‌جای سازمان گردشگری، مدیریت گردشگری منسجمی در شهرداری تشکیل‌شده و مستقیم زیر نظر شهردار فعالیت کند.
  • مدیریت گردشگری شهرداری زیر نظر مستقیم شهردار تشکیل شود
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز پیشنهاد داد
تشکیل مدیریت گردشگری شهرداری زیر نظر مستقیم شهردار


اختصاصی خبرگزاری فارس- نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر استراتژیک بودن مقوله گردشگری برای شهر شیراز گفت: مناسب است مدیریتی زیر نظر مستقیم شهردار در حوزه گردشگری فعالیت کند.

محمودرضا طالبان اظهار داشت: برای تعالی حوزه گردشگری بیش از آن‌که نیازمند ساختار جدید و تشکیل سازمان گردشگری و اقداماتی از این دست باشیم، باید تفکر گردشگری را در شهرداری حاکم کنیم. وی افزود: به فرض که سازمان گردشگری با نیروی انسانی و تشکیلات لازم ایجاد شود، تا زمانی که رویکرد گردشگری‌محور در شهرداری حاکم نشود، موفقیت چندانی حاصل نخواهد شد.
این عضو شورا ادامه داد: در حال حاضر سیاست کلان کشور مبتنی بر کوچک‌سازی دستگاه‌های اجرایی و همین طور شهرداری است، از این رو مناسب است، به‌جای سازمان گردشگری، مدیریت گردشگری منسجمی در شهرداری تشکیل‌شده و مستقیم زیر نظر شهردار فعالیت کند.

وی تصریح کرد: حاکم شدن نگاه گردشگری در شهرداری به آن مفهوم است که مدیران شهرداری تمام اقدامات خود را از منظر گردشگری نیز ببینند، به عنوان مثال تابلوهای راهنمایی به دو یا چند زبان باشد و در هر پروژه مطالعه شود که با حضور گردشگران، آن پروژه و طرح چه وضعیتی خواهد یافت و آیا امکانات و خدمات لازم برای پذیرش گردشگر را دارد یا خیر.

نایب‌رئیس شورای شهر شیراز با بیان این که مناطق یک، سه و هشت شهرداری شیراز اصلی‌ترین حوزه‌های گردشگرپذیر را در خود جای داده‌اند، بیان کرد: در این مناطق باید محورهای گردشگری بررسی‌شده و با تدوین برنامه‌ای دقیق پیاده‌روها، فضاهای تفریحی، فضاهای استراحتی و خدماتی و ... از منظر گردشگرپذیری مورد بازبینی قرار گیرد. طالبان در مورد ثبت برخی از مؤلفه‌های بومی و هویتی شهر شیراز به نام دیگر شهرها و برگزاری جشنواره‌های ملی برای آن گفت: شهرداری شیراز باید در هر حوزه‌ای که به اعتلای نام شیراز یاری می‌رساند، ورود کند.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ابراز داشت: ممکن است، برخی عنوان کنند که تلاش کرمان برای ثبت فالوده به نام خود یا برگزاری جشنواره ملی بهارنارنج در شهرهای‌شمالی ربطی به شهرداری ندارد، اما از نظر من شهرداری در مورد مؤلفه‌های هویتی شهر شیراز مسئول است.

طالبان افزود: شهرداری نباید منتظر اقدام دستگاه‌های متولی گردشگری و میراث فرهنگی بماند، بلکه باید اقدامات لازم برای حفظ و حراست و ارتقای مؤلفه‌های بومی شهر شیراز را در دستور کار قرار دهد.
۱۳۹۴/۰۸/۰۵ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما