امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نیروی انتظامی و مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل مکمل یکدیگرند

نیروی انتظامی و مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل مکمل یکدیگرند
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در دیدار با فرمانده و جمعی از معاونین نیروی  انتظامی استان فارس بر تعامل هرچه بیشتر این نهاد با مجموعه مدیریت شهری تأکید کرد.
فرمانده نیروی انتظامی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر شیراز:
نیروی انتظامی و مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل مکمل یکدیگرند

با همکاری شورایارها، پلیس محله تشکیل شود

رییس شورای اسلامی شهر شیراز در دیدار با فرمانده و جمعی از معاونین نیروی  انتظامی استان فارس بر تعامل هرچه بیشتر این نهاد با مجموعه مدیریت شهری تأکید کرد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز مهندس حقدل با بیان این مطلب که نیروی انتظامی و شورا و شهرداری فصول مشترک بسیاری در زمینه کاری با یکدیگر دارند اظهار داشت: تنها راه گذر از مشکلات شهری و آسیب های اجتماعی، همکاری و همراهی دستگاه ها و در رأس آنها مجموعه انتظامی است.
فرمانده انتظامی استان فارس نیز ضمن حضور در صحن غیر علنی شورای اسلامی شهر شیراز، با بیان این مطلب که شیراز شهر توسعه یافته و رو به پیشرفتی است اظهار داشت: با تجربه کار در شهرها و استان های مختلف می توانم به جرأت بگویم که تیم مدیریت شهری شیراز و استان فارس مقتدر، متدین و متخصص در امور شهری هستند.
سردار گودرزی در دیدار با اعضای شورای شهر که به اتفاق معاونین نیروی انتظامی استان در تالار اندیشه شورا صورت گرفت، عقلانیت و خرد جمعی را لازمه توسعه و پیشرفت شهری دانست و گفت: در سایه تعامل مثبت و سازنده است که می توان شیراز را آنطور که شایسته نام سومین حرم اهل بیت (ع) است اداره کرد  که به حمدالله امروز شورا به عنوان نماد خرد جمعی و شهرداری به عنوان متولی اجرای مدیریت شهری این تعامل و همکاری را نه تنها به صورت درون بخشی بلکه با دیگر دستگاه های اجرایی و خدمات رسان نیز برقرار کرده اند. وی با بیان این مطلب که امنیت شهری مستلزم همدلی تمام نهادهاست، خاطرنشان ساخت: مجموعه شورا و شهرداری تا کنون پشتیبانی های خوبی در زمینه برقراری امنیت اجتماعی داشته اند که این امر با توجه به کاهش آمار جرایم و آسیب های اجتماعی مشهود و قابل تقدیر است.
سردار گودرزی ضمن اشاره به ارتباط مستقیم و تنگاتنگ شهرداری و نیروی انتظامی در حوزه حمل  نقل و ترافیک، این دو مجموعه را مکمل یکدیگر خواند و گفت: هم اندیشی و یک صدایی این دو دستگاه می تواند منجر به اتخاذ تدابیر مناسب و اجرای طرح های کاربردی در حوزه حمل و نقل و رفع ترافیک معابر شهری شود.
فرمانده انتظامی فارس همچنین بر تشکیل پلیس محله با همکاری یاوران شورا در محلات مختلف تأکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت شورایارها در زمینه تعامل با کلانتری ها می تواند گامی مؤثر جهت ایجاد امنیت شهری و اجتماعی باشد. افزایش دوربین های کنترل ترافیک در معابر شهری، بهینه سازی سیستم حمل و نقل عمومی، ساماندهی وانت بارها و... از دیگر موارد موضوع همکاری مشترک مجموعه مدیریت شهری و نیروی انتظامی استان بود که در این جلسه در خصوص آن بحث شد.

۱۳۹۴/۰۸/۰۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما