امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نگاه زیرساختی به توسعه و عمران شهر مستلزم همکاری دو حوزه مدیریت شهری و دانشگاهی است

نگاه زیرساختی به توسعه و عمران شهر مستلزم همکاری دو حوزه مدیریت شهری و دانشگاهی است
رییس شورای اسلامی شهر شیراز، پیوند مدیریت شهری و دانشگاه را انکارناپذیر دانست و گفت: نگاه زیرساختی به توسعه و عمران شهر مستلزم همکاری دو حوزه مدیریت شهری و دانشگاهی است.
رییس شورای شهر در دیدار با قائم مقام و معاونین دانشگاه شیراز:
نگاه زیرساختی به توسعه و عمران شهر مستلزم همکاری دو حوزه
مدیریت شهری و دانشگاهی است

رییس شورای اسلامی شهر شیراز، پیوند مدیریت شهری و دانشگاه را انکارناپذیر دانست و گفت: حوزه شهری به دلیل گستردگی زیاد، نقاط مشترک بسیاری برای همکاری با مراکز علمی و استفاده از ظرفیت دانشگاه دارد. به گزارش روابط عمومی شورا، غلام مهدی حقدل در دیدار اعضای شورا با قائم مقام و مجموعه معاونین دانشگاه شیراز اظهار داشت: نگاه زیرساختی به توسعه و عمران شهر مستلزم همکاری دو حوزه مدیریت شهری و دانشگاهی است که این امر می تواند تعیین موضوعات مهم شهری تا تدوین لوایح و مصوبات و حتی نحوه اجرای آنها را در بر گیرد.
وی با بیان این مطلب که در حال حاضر نیز کمیسیون های شورا مشاورینی از بین اساتید فرهیخته و مجرب دانشگاه شیراز دارد اظهار داشت: وجود دانشجویان متخصص در برخی حوزه های شهری از جمله حمل و نقل و ترافیک، گردشگری و آسیب شناسی های شهری همچنین اساتیدی که نسبت به پیشرفت همه جانبه شهر شیراز احساس مسؤولیت کنند، از ضرورت هایی است که دانشگاه شیراز باید جهت رفع آن تدابیری بیندیشد؛ چراکه توسعه و عمران سریع شهر، نیازمند وجود نیروهای متخصص بومی علاقه مند و متعهد است.
به گزارش روابط عمومی شورا، قائم مقام دانشگاه شیراز نیز در این دیدار با تأیید اینکه توسعه شهری باید دانش بنیان باشد برای تشکیل کمیته مشترک همکاری با شورا و شهرداری اعلام آمادگی کرد.
دکتر صفوی اظهار داشت: با توجه به نقش شورا به عنوان پارلمان محلی و سیاست گذار  مسایل مربوط به توسعه و عمران شهری، دانشگاه شیراز آمادگی همکاری و هدایت طرح های شهری به خصوص در زمینه گردشگری و حمل و نقل و ترافیک را دارد که در این راستا با توجه به اینکه مطالعات طرح ترافیک شیراز توسط دانشگاه در دست تهیه است، تضمین می کنیم با تخصص و تعهد اساتید و دانشجویان شیرازی، بهترین طرح ترافیکی کشور در شیراز اجرا شود.
وی همچنین از برگزاری جلسات هم اندیشی شورا و دانشگاه با موضوعات تخصصی کمیسیون های 9گانه به عنوان یکی از راهکارهای ارتباط نزدیک تر و آشنایی بیشتر دانشجویان با مسایل شهری یاد کرد و نسبت به برگزاری میزگردهایی با حضور اساتید و اعضای شورا جهت بحث و بررسی طرح ها، پروژه ها و موضوعات شهری اعلام امادگی کرد.

۱۳۹۴/۰۸/۱۰ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما