امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

آیت الله حائری شیرازی: مبادا با غفلت مسؤولین، شیراز از قافله پیشرفت عقب بماند

آیت الله حائری شیرازی: مبادا با غفلت مسؤولین، شیراز از قافله پیشرفت عقب بماند
شورای شهر شیراز از یک عمر مجاهدت علمی، فقهی و انقلابی آیت الله حائری شیرازی تجلیل کرد. آیت الله حائری شیرازی در این مراسم، عقب بودن از زمان را بزرگ ترین آفت برای شوراها دانست و گفت: مبادا با غفلت مسؤولین، شهر شیراز از قافله پیشرفت عقب بماند.
شورای شهر شیراز از یک عمر مجاهدت علمی، فقهی و انقلابی آیت الله حائری شیرازی تجلیل کرد
آیت الله حائری در دیدار با اعضا و کارکنان شورای اسلامی شهر شیراز:
   مبادا با غفلت مسؤولین، شیراز از قافله پیشرفت عقب بماند


رییس شورای اسلامی شهر شیراز:
افتخار شورای چهارم ارتباط تنگاتنگ با علمای شهر در راه خدمت به مردم است
 
شورای شهر شیراز از یک عمر مجاهدت علمی، فقهی و انقلابی آیت الله حائری شیرازی تجلیل کرد. رییس شورای اسلامی شهر شیراز در مراسم تجلیل از آیت الله حائری شیرازی اظهار داشت: همه ما به عنوان مسؤول، نیاز به ارشاد، تذکر و مشورت با علما، روحیانیون و بزرگان دینی و علمی و اخلاقی داریم. مهندس حقدل افزود: در این راستا افتخار شورای چهارم، ارتباط تنگاتنگ با علما و دیدارهای منسجم و مؤثر با آنها در راه خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم است که تا کنون نقش بسزایی در روند چاره اندیشی های شهری نیز داشته است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز آیت الله حائری شیرازی نیز در دیدار با اعضا و کارکنان شورا عقب بودن از زمان را بزرگ ترین آفت برای شوراها دانست و گفت: مبادا با غفلت مسؤولین، شهر شیراز از قافله پیشرفت عقب بماند. وی هشیاری، ذکاوت و اندیشمندی اسلامی را از ضرورت های لازم مدیریت برشمرد و اظهار داشت: این نهاد رأس هرم مدیریت شهری است و نباید یک نهاد تماشاگر بلکه  باید در جایگاه تصمیم گیرنده، نقشی تأثیرگذار در روند مدیریت شهری ایفا کند.
آیت الله حائری شیرازی ضمن ابراز نگرانی از اینکه روزی شورای شهر دچار روزمرگی های شهری بشود، خاطرنشان ساخت: اینکه مسایلی در شهر واقع شود، عده ای از مردم ناراحت شوند و این ناراحتی را رسانه ای کنند و شورا فعالیت های خود را بر درمان آن ناراحتی متمرکز کند، مصداق هجوم مسأله بر انسان و هرج و مرج های پنهان داخلی است اما شورا باید بیدار باشد که مبادا فعالیت هایش نقش مسکن بر دردهای موضعی و بحران های مقطعی باشد.
نماینده مردم شیراز در مجلس خبرگان رهبری، در بخش دیگری از این دیدار به رابطه بین مجلس و شورای شهر تأکید کرد و گفت: شورا و مجلس نباید در عرض یکدیگر قرار داشته باشند بلکه باید در طول هم و با ارتباط سازمانی، مسایل مردم را پی گیری کنند. آیت الله حائری شیرازی افزود: جایگاه شورا طوری است که به دلیل ارتباط ملموس و مستقیم تر با زندگی مردم، نسبت به نمایندگان مجلس به مردم نزدیک تر هستند از این رو شورا باید از مجلس مطالبه قانون کند و در عین حال با ایجاد رابطه ای تفکیک ناپذیر، برای پیشرفت شهر و رفع مشکلات آن دست به دست یکدیگر بدهند. وی ضمن اشاره به روند کاهش باغات سبز شیراز، اظهار داشت: باید مشکلات را به شکل ریشه ای به مردم اطلاع رسانی کرد تا بدانند چطور و کجا با مجموعه های مدیریتی شهر همکاری کنند. اگر میزان آلودگی هوای شیراز را به طور واقعی به مردم اعلام کنیم، میزان درخت و فضای سبز لازم برای رفع مساله و مقدار کمبود موجود را هم بگوییم حتما می توانیم در ایجاد حس مشارکت شهروندان موفق باشیم.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر شیراز، دراین جلسه نایب رییس شورا نیز گزارشی از عملکرد شورای چهارم از آغاز تا کنون ارائه داد.


۱۳۹۴/۰۸/۲۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما