امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای اسلامی شهر شیراز: ولايت‌ مداري مهم ترين شاخصه مجلس كارآمد است

 رییس شورای اسلامی شهر شیراز: ولايت‌ مداري مهم ترين شاخصه مجلس كارآمد است
رییس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن اشاره به نزدیک بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی،مهم ترين ويژگی كه بايد در انتخاب نمايندگان مجلس مد نظر قرار داشته باشد، ولايت‌مداري است.
 
رییس شورای اسلامی شهر شیراز:
ولايت‌مداري مهم ترين شاخصه مجلس كارآمد است


اختصاصی خبرگزاری ایسنا-
رئيس شوراي اسلامي شيراز معتقد است كه مهمترين شاخصه يك مجلس كارآمد؛ ولايت‌مداري است. غلام‌مهدی حقدل تصريح كرد: يكي از مهم ترين ويژگي‌هايي كه بايد در انتخاب نمايندگان مجلس مد نظر قرار داشته باشد، ولايت‌مداري است، اينكه فرد با ولايت زاويه نداشته باشد. وی رعایت تمام شئون اسلام و انقلاب را از دیگر ویژگی‌های یک نماینده برای ساختن مجلسی خوب و کارآمد عنوان و اضافه كرد: یک نماینده باید متعهد و معتقد به شئون انقلاب باشد و در مسائلی که موجب خدشه‌دار شدن نظام و انقلاب می‌شود، ورود نکند.
رئیس شورای شهر شیراز مردم‌دار بودن و کلان نگری را از ديگر مؤلفه‌های یک نماینده شایسته ذکر و خاطرنشان کرد: حفظ ارتباط با مردم پس از راه‌یابی به مجلس و تلاش در جهت درك دردها و مشكلات مردم و انتقال آنها براي پيگيري و رفع، مشخصه‌اي است كه بايد يك نماينده داشته باشد.
حقدل مشکل اشتغال را بزرگترین معضل بسیاری از جوانان فارغ‌التحصیل کشور دانست و گفت: نماینده خوب موظف است که برنامه داشته باشد، برنامه‌اي جامع كه اولويت‌هايي مانند رفع مشكل بيكاري جوانان و ديگر نيازهاي روز جامعه در آنها لحاظ شده باشد.
وی با بیان اینکه مجلس نباید اشتباه دولت را تکرار کند یا به آن دامن بزند، عنوان کرد: به‌عنوان مثال دولت پول خود را در موضوعی خاص مثل خودرو سازی به کار گرفته در حالی‌که مجلس باید به آن تذکر دهد.
رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه مجلس خوب مجلسی است که در موضوع سیاست خارجی، سیاست‌های ترسیم شده از سوی رهبرمعظم انقلاب را دنبال کند، گفت: مجلسی کارآمد است که سیاست‌های ابلاغی رهبری از جمله اقتصاد مقاومتی را محور کلیدی همه موضوعات به ویژه محورهای تولیدی در عرصه صنعت قرار دهد.
حقدل با ابراز امیدواری از اینکه مجلس آینده باید مجلسی باشد که در مسائل فرهنگی، فرهنگ ناب انقلابی را پیاده کند، خاطرنشان کرد: مجلس خوب باید ضمن حمایت قاطع از دولت، نقاط ضعف در امور اجرایی را با جسارت تذکر دهد.

۱۳۹۴/۰۹/۰۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما