امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

راه اندازی کتابخانه مرکزی، خانه کتابدار و مرکز مبادله کتاب در شیراز از ضرورت هاست

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با حضور در صد و بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، احداث کتابخانه مرکزی، خانه کتابدار و مرکز مبادله کتاب در شیراز را از ضرورت های فرهنگی شهر دانست.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در صحن شورای اسلامی شهر شیراز:
راه اندازی کتابخانه مرکزی، خانه کتابدار و مرکز مبادله کتاب در شیراز از ضرورت هاست

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با حضور در صد و بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، احداث کتابخانه مرکزی، خانه کتابدار و مرکز مبادله کتاب در شیراز را از ضرورت های فرهنگی شهر دانست و گفت: راه‌اندازی این مراکز در شیراز می‌تواند روند رو به رشد کتابخوانی را در این شهر که پایتخت فرهنگی کشور است گسترش دهد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، سید محمدامین جعفری حسینی ضمن تقدیر از همراهی شورا و شهرداری شیراز با کتابخانه‌های عمومی فارس اظهار داشت: اتفاقات خوبی در حوزه کتابخوانی در حال شکل گیری است که از آن جمله می‌توان به نهضت کتابخوانی کودک اشاره کرد که البته برای نهادینه کردن این امر نیازمند همکاری بیشتر مجموعه شهرداری هستیم. وی افزود: اگرچه کتابداران شیراز از نظر نرم‌افزاری در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارند اما هنوز از نظر سخت‌افزاری به وضعیت مطلوب نرسیده ایم؛ چراکه شهر شیراز از داشتن کتابخانه مرکزی محروم است و انتظار می رود شرایط و بسترهای لازم توسط متولیان مدیریت شهری در زمینه های مختلف فراهم شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس از شهرداری و اعضای شواری شهر شیراز خواست علاوه بر راه اندازی خانه کتابدار، فضایی نیز برای مرکز مبادله کتاب در نظر گرفته شود تا مردم شیراز به راحتی بتوانند کتاب‌های مورد نظر خود را تهیه کرده و کتاب‌های مازاد خود را به دیگران هدیه دهند.
جعفری ضمن تقدیر از رویکرد فرهنگی شورای شهر شیراز گفت: کتابخانه‌های شیراز در دوره جدید در آستانه یک جهش بزرگ است که آمارهای رو به رشد سه ماهه تابستان در شاخص‌های امانت‌گیری و عضویت اعضای جدید گواهی بر آن است و تصمیمات شهرداری می‌تواند در سرعت بخشی به آن بسیار موثر باشد.

۱۳۹۴/۰۹/۱۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما