امروز: یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

احداث سد تنگ سرخ یک ضرورت و یک مطالبه عمومی است

مهندس معین در دیدار با استاندار فارس، احداث سد تنگ سرخ را یک ضرورت برای شهر شیراز و یک مطالبه عمومی شهروندان این کلانشهر دانست که باید با تدبیر استاندار موانع موجود در راه اجرای آن رفع شود.
عضو شورای شهر شیراز در دیدار با استاندار فارس:
احداث سد تنگ سرخ یک ضرورت و یک مطالبه عمومی است

   
عضو شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد: احداث سد تنگ سرخ یک ضرورت برای شهر شیراز و یک مطالبه عمومی شهروندان این کلانشهر است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز مهندس معین در جلسه علنی شورای اسلامی شیراز که با حضور استاندار فارس برگزار شد، تاکید کرد: ضرورت احداث سد تنگ سرخ سال 1379 به توافق رسید اما روند اجرایی شدن آن سال ها به طول انجامید؛ تا آنجا که در حال حاضر نیز به واسطه جو رسانه ای ایجاد شده و فشارهایی که بر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور وارد شد، اجرای پروژه سد تنگ سرخ متوقف شده است.
وی با بیان این مطلب که تاثیر سد تنگ سرخ بر پایداری دریاچه مهارلو مهم ترین ایراد منتقدان به احداث پروژه می باشد اظهار داشت:  براساس مطالعات علمی صورت گرفته تنها 3 درصد از کل حوزه آبریز مهارلو مربوط به آبریز تنگ سرخ است.
مهندس معین استاندار را بالاترین نماینده دولت در استان دانست و گفت: زیبنده نیست طرحی که در دولت دهم آغاز شده است، در دولت تدبیر و امید متوقف شود؛ از این رو انتظار داریم استاندار فارس و مجموعه توانمندشان پی گیری های لازم را در خصوص ادامه احداث پروژه سد تنگ سرخ و تسریع در روند اجرای آن داشته باشند.

۱۳۹۴/۰۹/۲۴ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما