امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو شورای شهر از غسال های دارالرحمه شیراز تقدیر کرد

عضو شورای شهر از غسال های دارالرحمه شیراز تقدیر کرد
رییس کمیته رسیدگی به درخواست ها و شکایت های مردمی در شورای اسلامی شهر،ضمن دیدار با غسال های دارالرحمه شیراز از زحمات آنها تقدیر کرد.
نماینده شورای شهر از غسال های دارالرحمه شیراز تقدیر کرد

رییس کمیته رسیدگی به درخواست ها و شکایت های مردمی در شورای اسلامی شهر، از غسال های دارالرحمه شیراز تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، سعید سیف در دیدار با کارکنان و غسال های دارالرحمه شیراز خدمت در آرامستان ها را نوعی موهبت الهی دانست و گفت: کار غسالی کاری بی منت و بدون انتظار و تنها در راه رضای خداست که هر کسی از عهده انجام آن بر نمی آید.
وی خاطرنشان ساخت: این کار نیاز به نوعی اخلاص دارد که دستیابی به این مهم نیز کار انسان های بزرگ است و بی شک غسال ها و غسالان نیز با اخلاص خود به بزرگی رسیده اند.
سیف با بیان این مطلب که ممکن است مردم عادی اهمیت کار غسالی را ندانند و شأن و منزلت زیادی برای آن قائل نشوند اما این نوع نگاه کاملا اشتباه است چراکه غسل دادن میت همانند معامله با خداست و افرادی که در این شغل مشغول هستند مقامی بسیار ارزشمند و مقرب در نزد خداوند دارند چون میت نه زبانی برای تشکر و نه پولی برای پرداختن دارد.
سیف ضمن اشاره به شرایط خاص شغلی کارکنان آرامستان ها تأکید کرد: از انجا که غسال ها به دلیل شرایط کاری خود همیشه در استرس و اضطراب هستند باید موارد مربوط به تسهیلات شغلی آنها به صورت ویژه توسط مسؤولین پی گیری شود.    

۱۳۹۴/۰۹/۲۸ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما


جلیل صادقی (1400/09/09 - 03:36:29):

سلام بنده حدود14سال هست که به عنوان شغل شریف غسال در دالرحمه استان فارس شهرستان مرودشت مشغول به کار هستم ومتاهل ودارای2فرزندهستم،36سال سن دارم، متاسفانه از زمانی که آغاز به کار کردم تاکنون هیچ مزایایی به من تعلق نگرفته ودر این شهر غسال مرد فقط خودم هستم که از صبح تاغروب حتی مواقع اضطراری اواخر شب میت غسل کفن میکنم ،ولی اضافه کاری تعطیل کاری بهم پرداخت نمیشه فقط حقوق ثابت اداره کار با حق اولاد بیمه ،واقعا در این شرایط سخت کرونایی ،و وضعیت بدشغلی که با هزار درد مرض واگیردار سروکار داریم چرا دولت به امثال بنده اهمیت نمیده کسی به دادمون نمیرسه اداره که هیچ وقت جوابگو نبوده،تا الان4بار کرونا گرفتم شاید در ذهنتون تمسخر بیاد ولی خدا گواهه حقیقت میگم فقط خدا پشت پناهم بوده تاکنون که اتفاق بدتری برایم رقم نخورده ،نمی دونم این پیام به کجا میرسه ولی هرکه هستی اجرت با خدا و اگر دسترسی به مقام بالاتر داری این پیام بهشون بده ببینم بعد خدا دادرسی پیدا میشه یا نه...ممنون