امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اجازه ندهیم «یلدا» در هجوم خرده فرهنگ های غربی گم شود

اجازه ندهیم «یلدا» در هجوم خرده فرهنگ های غربی گم شود
سعید سیف، عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به آیین زیبای « شب یلدا» گفت: یلدا ریشه در مهربانی، خانواده محوری و ارزش های فرهنگی و اخلاقی است و نباید اجازه دهیم این رسم و آیین در هجوم خرده فرهنگ های غربی گم شود.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز:
اجازه ندهیم «یلدا» در هجوم خرده فرهنگ های غربی گم شود


عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: یلدا کهن ترین رسم ایرانی هاست که حتا پیش از اسلام هم وجود داشته و ریشه در مهربانی، خانواده محوری و ارزش های فرهنگی و اخلاقی است و نباید اجازه دهیم این رسم و آیین در هجوم خرده فرهنگ های غربی گم شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی، سعید سیف در صد و سی و یکمین جلسه شورای شهر که همزمان با آخرین شب فصل پاییز برگزار شد اظهار داشت: در شرایط فعلی که دشمنان به دنبال حذف رسوم ایرانی- اسلامی، داشته های فرهنگی و برخی رسوم غربی همچون هالووین از سوی غربی ها در حال گسترش و ریشه دواندن در ذهن و فرهنگ جوانان ماست، باید هشیارتر و با تدبیر ویژه برنامه ریزی کنیم و ماهیت رسم و آیین های اصیل ایرانی- اسلامی خود را حفظ و آنها را از پیرایه‌های وارداتی پالایش کنیم.
وی با اشاره به فلسفه طبیعی شب یلدا که چرخش ایام و طولانی شدن شب ها در فصل زمستان است، خاطرنشان ساخت: با یک نگاه متفاوت، شب یلدا می تواند نشانه ای برای پرداختن به موضوع نظام آفرینش و صنع و قدرت پروردگار باشد که بسیار قابل تأمل و تدبر است.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که شب یلدا سنت صله‌رحم و دور یکدیگر بودن را اشاعه می‌دهد اما نباید با مادی‌گری و اسراف توأم شود، گفت: در برابر برخی رسوم بی‌محتوای غربی مانند هالووین، مضامین معنوی یلدا قابلیت جهانی‌شدن داردو تقویت محتوای دینی و معنوی این سنت‌ها می‌تواند جامعه را در برابر رسوم وارداتی بیگانگان مقاوم سازد.

۱۳۹۴/۱۰/۰۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما