امروز: پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بخشی از هزینه مقابله با آلودگی را سازندگان خودرو به شهرداری پرداخت کنند

بخشی از هزینه مقابله با آلودگی را سازندگان  خودرو به شهرداری پرداخت کنند
مهندس محمدیان عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که تولید کننده بخش  اعظمی از آلودگی هوای شهر خودروها هستند، اظهار داشت: به نظر می رسد شهرداری باید بخشی از هزینه مقابله با آلودگی را از سازندگان خودرو اخذ کند.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز:
بخشی از هزینه مقابله با آلودگی را سازندگان  خودرو به شهرداری پرداخت کنند


عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که تولید کننده بخش  اعظمی از آلودگی هوای شهر خودروها هستند، اظهار داشت: به نظر می رسد شهرداری باید بخشی از هزینه مقابله با آلودگی را از سازندگان خودرو اخذ کند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس محمدیان در صد و سی و یکمین جلسه شورا ضمن اشاره به تعطیلی های اخیر برخی کلان شهرهای کشور به دلیل آلودگی هوا، خاطرنشان ساخت: میزان آلودگی هوای شیراز در حال حاضر به مرز خطر نرسیده است اما چنانچه تدابیر ویژه این امر اندیشیده نشود، این شهر هم به سرنوشت کلان شهرهای آلوده همسایه دچار می شود.
وی افزود: عوامل زیادی از جمله نحوه فروش خودرو به مردم همچنین عدم پای بندی خودروسازان به تعهداتشان، مشکلات فراوانی را برای کلان‌شهرها و مدیریت شهری آنها ایجاد می کند.
با توجه به این موارد در راستای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا، پیشنهاد می‌کنیم به خودروهای جدیدی که در شهر شیراز پلاک گذاری می‌شود، عوارض سنگین خدمات تعلق گیرد تا حداقل هزینه آلودگی که ایجاد می‌کنند و شهرداری باید برای رفع آن، اقدامات متعددی انجام دهد، بازگردد.


۱۳۹۴/۱۰/۰۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما