امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مسؤولین بیدار شوند؛ فاضلاب صدرا به شیراز رسید!

مسؤولین بیدار شوند؛ فاضلاب صدرا به شیراز رسید!
مهندس اصنافی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام این خبر بارندگی های اخیر، فاضلاب شهر صدرا سرریز کرده و به سمت مناطق شهری شیراز در حال حرکت است، گفت: باید هرچه سریع تر کمیته بحران تشکیل و برای این موضوع چاره اندیشی شود.
عضو شورای اسلامی شهر هشدار داد
مسؤولین بیدار شوند؛ فاضلاب صدرا به شیراز رسید

 

بر اثر بارندگی های اخیر، فاضلاب شهر صدرا سرریز کرده و به سمت مناطق شهری شیراز در حال حرکت است، عضو شورای شهر شیراز با بیان این مطلب، گفت: باید هرچه سریع تر کمیته بحران تشکیل شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس سید احسان اصنافی با اشاره به ورود فاضلاب شهر صدرا به مناطق مسکونی شمال غرب شیراز، گفت: سرانجام بحران بالقوه فاضلاب شهر صدرا که طی سال های گذشته، اعتراض پیاپی شهروندان ساکن مناطق و شهرک های شمال غرب شیراز را به دنبال داشته و همواره مورد توجه و نقد کارشناسان حوزه شهری شیراز نیز بوده است، به یک فاجعه زیست محیطی تبدیل شد.
وی افزود: متاسفانه علیرغم هشدارهای مکرری که طی دو سال اخیر از سوی برخی دستگاه ها و نهادهای متولی در خصوص این موضوع داده شده، هیچ اقدام مؤثری در این زمین صورت نگرفته است و طبق مشاهدات آخرین بازدید کارشناسی که بعد از ظهر روز پنج شنبه صورت گرفت، فاضلاب شهر صدرا به یک کیلومتری مناطق مسکونی در شهرک جوادیه شیراز رسیده است.
وی خاطرنشان ساخت: به دنبال ورود فاضلاب صدرا به برخی شهرک ها و مناطق مسکونی شمال غرب شیراز، برخی قنات ها و سرچشمه های آب شرب این مناطق آلوده شده است که در این راستا متاسفانه با بررسی های صورت گرفته معلوم شد اولین چشمه آب منطقه پردیس شهرک جوادیه و 9 رشته قنات در این منطقه که در تامین آب شرب محدوده منصورآباد نیز مورد استفاده بوده و تا باغات قصردشت نیز امتداد می یابد، هم اکنون آلوده به فاضلاب شهر صدرا می باشد.
عضو هیأت رییسه شورای اسلامی شهر شیراز ورود فاضلاب شهر صدرا به محدوده مسکونی شیراز را فاجعه ای زیست محیطی دانست که ناشی از عدم دقت و توجه مسؤولین مربوطه در جانمایی صحیح شبکه فاضلاب شهر صدرا و مرزبندی آن بوده است.
مهندس اصنافی ضمن تأکید بر اهمیت موضوع، خواستار توجه هرچه بیشتر و سریع تر مسؤولین و متولیان امور شهری از جمله استانداری، فرمانداری، محیط زیست، شرکت آب و فاضلاب، سازمان عمران شهر صدرا و شهرداری صدرا شد و گفت: برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت های جبران ناپذیر زیست محیطی باید هرچه سریع تر کمیته بحران تشکیل شود و این مورد به عنوان مهم ترین مسأله امروز شهر شیراز در دستور کار بررسی و پی گیری قرار گیرد.
روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز

۱۳۹۴/۱۰/۰۵ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما