امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

باغ های قصردشت شیراز می تواند تبدیل به بزرگ ترین پارک مرکزی دنیا بشود

باغ های قصردشت شیراز می تواند تبدیل به بزرگ ترین پارک مرکزی دنیا بشود
سید محمدکاظم دستغیب، عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شهرداری شیراز می تواند با تملک باغ های قصردشت و برنامه ریزی اصولی برای آنها بزرگ‌ترین پارک مرکزی دنیا را در این شهر احداث کند.
عضو کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز:
باغ های قصردشت شیراز می تواند تبدیل به بزرگ ترین پارک مرکزی دنیا بشود


عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با تعریف کاربری درست برای باغ های قصردشت، می توانیم بزرگ ترین پارک مرکزی دنیا را در شیراز احداث کنیم.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس سید محمدکاظم دستغیب در جلسه کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست شورا اظهار داشت: شهرداری شیراز می تواند با تملک  باغ های قصردشت و برنامه ریزی اصولی برای آنها بزرگ‌ترین پارک مرکزی دنیا را در این شهر احداث کند.
وی افزود: به منظور حفظ و نگهداری باغات قصردشت به عنوان ریه های نفسی شهر شیراز،  تا کنون 250 هکتار از آنها توسط شهرداری تملک شده است که با توجه به روند تخریب این باغ ها و تغییر کاربری آنها توسط مالکین، شورا و شهرداری باید نسبت به تملک مابقی آنها نیز اقدام نمایند.
مهندس دستغیب با بیان این مطلب که این باغ ها سرمایه فعلی شهر شیراز و میراث نسل های آتی است، خاطرنشان ساخت: یک تصمیم درست و به موقع در کنار یک برنامه ریزی صحیح و کاربردی می تواند باغ های قصردشت را از خطر نابودی محض نجات داده و از طرف دیگر به عنوان یک جاذبه گردشگری منحصر به فرد از آنها بهره برد.
این عضو کمیسیون خدمات شهری شورا با ذکر مثال‌هایی در این زمینه ادامه داد: سنترال پارک نیویورک 341 هکتار است که حدود 140 سال پیش ساخته شده و با بخش های متنوعی که منطبق با فرهنگ آنجاست، شامل باغ وحش، فضای بازی کودکان، فضای ورزش، باغ گیاه‌شناسی و... هزینه نگهداری آن 37 میلیون دلار است.
دستغیب خاطرنشان ساخت: باغ های قصردشت نیز قابلیت تبدیل به همچین فضایی را دارند تا با در برگرفتن نمادهای فرهنگ و تمدن قدیمی ما، جاذبه ای برای معرفی شهر شیراز و ظرفیت های مختلفش به جهانیان باشد.

۱۳۹۴/۱۰/۲۰ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما